صفاری نطنزی تاکیدکرد:

صادرات پسته نیازمند شرکت های تخصصی

نماینده مردم نطنز و قمصر درمجلس با بیان اینکه ما نیازمند تاسیس شرکت های تخصصی در زمینه صادرات پسته هستیم، گفت: پسته ایرانی بهترین نرخ رقابتی در بازار جهانی پسته را دارد.

  خانه ملت؛ مرتضی صفاری نطنزی درباره وضعیت تولید و صادرات پسته درکشور،گفت:ما شرکت های تخصصی در زمینه پسته نداریم تا این شرکت ها بتوانند علاوه بر تبلیغ کالا با بازریابی مناسب،محصول پسته باکیفیت ایرانی را در بازار جهانی پسته عرضه کنند.

نماینده مردم نطنز درمجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مشکلات صادرات عمومیت دارد،تصریح کرد:در بازارجهانی پسته به موضوعات بهداشتی توجه ویژه می شود؛بنابراین برای صادرات بهینه پسته ما نیازمند شرکت تخصصی هستیم تا این شرکت ها در زمینه استانداردسازی پسته درجهت صادرات اقدامات بهینه ای انجام دهند.

وی،ادامه داد:میزان بهره وری پسته در شهرستان نطنز بسیار کاربردی است و از همین رو میزان برداشت پسته نطنز 12تن در هکتار است،بنابراین این میزان حاکی از بهره وری در تولید پسته در این منطقه دارد.

تولید محصولات کشاورزی باید با توجه به میزان مصرف منابع آب باشد/پسته ایرانی بهترین نرخ رقابتی را در بازار جهانی پسته دارد

نماینده مردم نطنز در مجلس،تصریح کرد:پسته ایرانی از تمام پسته های جهان مرغوب تر است و این درحالی است که پسته ایرانی بهترین نرخ رقابتی را در بازارجهانی پسته دارد.

وی ادامه داد: بطورمثال کیفیت کشت زعفران در شهرستان نطنز بسیار وضعیت مناسبی دارد و این درحالی است که کشاورزان در کشت زعفران با توجه به نیاز به منابع آبی کم می توانند در راستای تولید زعفران با بهره وری مناسب،تولیدات مناسبی را به بازار عرضه کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه باید برای احیای قنوات اقدامات اساسی اتخاد شود،یادآورشد: قنوات می توانند بسیاری از مشکلات کم آبی نطنز را برطرف کنند و این درحالی است که ما باید در زمینه نوع کشت های کشاورزی نیز تجدید نظر کنیم؛زیرابرای تولید محصولات کشاورزی باید با توجه به میزان مصرف منابع آب،برنامه ریزی کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برداشت پسته، قیمت پسته، پسته، کمیسیون امنیت، کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی