حسین زاده:

محیط بانان در حوزه تقنینی، اجرایی و حمایتی دچار مشکلات جدی هستند

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با یادآوری آسیب جدی محیط زیست از ناحیه شکارچیانی است که بدون مجوز، سلاح حمل می کنند، گفت: باید در لایحه حمایت از محیطبانان مجازات شکارچیان غیرمجاز تشدید شود.

  خانه ملت؛ عبدالکریم حسین زاده با بیان اینکه لایحه حمایت از محیط بانان باید به طور جامع معضلات محیط بانان و امنیت شغلی آنها را مورد بررسی قرار دهد، افزود: بر اساس آخرین آمارها تاکنون 119 محیطبان به شهادت رسیدند که این نشان دهنده آن است که سیاستگذاری و رویکردمان در این زمینه قوی نبوده است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در حوزه تقنینی، اجرایی و حمایتی از محیطبانان دچار مشکلات زیادی هستیم که باید به آن پرداخته شود؛ به نظر می رسد با به نتیجه رسیدن لایحه حمایت از محیطبانان گامی موثر در جهت بهبود وضعیت محیطبانان برداشته شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری تلاش دولت برای الحاق بندی به لایحه حمایت از محیطبانان مبنی بر آنکه مجوز حمل سلاح شکاری را به نگهداری سلاح‌های شکاری تبدیل کند، تصریح کرد: واقعیت آن است که اغلب محیط بانان از سوی شکارچیان غیرمجاز و افرادی که به صورت قاچاق سلاح حمل کرده و فاقد مجوز هستند به شهادت می رسند.

وی یادآور شد: باید در لایحه حمایت از محیطبانان با جدیت این موضوع پیگیری شود به گونه‌ای که این موضوع نباید شامل حال کسانی شود که صرفا مجوز داشتن سلاح را دارند بلکه باید با نگاهی جامع‌تر مجازات افرادی که بدون مجوز سلاح حمل می‌کنند تشدید شود.

حسین زاده تاکید کرد: تعداد کثیری از شکارچیان، بدون مجوز داشتن اسلحه به راحتی شکار می کنند درحالی که هیچ اقدامی برای جلوگیری از فعالیت غیرقانونی آنها صورت نمی گیرد تاجایی که منجر به شهادت برخی از محیطبانان می شود.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، گفت: بدون شک مجلس آماده بررسی هرچه سریعتر این لایحه است و فراکسیون محیط زیست نیز این آمادگی دارد تا در صورت ارایه این لایحه، نشست های مختلفی را با مسئولان مربوطه برگزار کند تا این لایحه با حمایت های جدی تری اعم از ایجاد امنیت مالی و جانی، در صحن مجلس به تصویب برسد.

به گزارش خانه ملت، دولت به دنبال آن است تا در لایحه حمایت از محیط بانان مجوز حمل سلاح های شکاری را به نگهداری سلاح های شکاری تبدیل کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، توسعه پایدار، توسعه پایدار و تحرک اقتصادی، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان محیط زیست، فراکسیون محیط زیست، محیط بان، محیط زیست، مراسم گرامیداشت مقام محیط بان