شاعری مطرح کرد:

پیش بینی جرایم مقابله با آلودگی و فرسایش خاک در لایحه حفاظت خاک

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از پیش بینی جرایم مقابله با آلودگی و فرسایش خاک در لایحه حفاظت خاک خبرداد و گفت: در این لایحه تاکید شده تا هر مترمکعب خاک ارزش گذاری شود تا جبران هزینه ها امکان پذیر شود.

 خانه‌ ملت؛ علی‌محمد شاعری در توضیح جزییات لایحه حفاظت خاک، افزود: این لایحه در صحن علنی مجلس اعلام وصول و به کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس جهت بررسی ارایه شد که به زودی در دستور کار قرار می گیرد.

نماینده مردم بهشهر، نکاء و گلوگاه درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه خاک یکی از منابع حیاتی کشوراست، لذا این لایحه بر حفظ و پایداری حاصل‌خیزی خاک و جلوگیری از آلودگی آن تاکید دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه خاک بستر تولید را تامین و امنیت غذایی و پایداری منابع را تضمین می‌کند، تصریح کرد: در لایحه حفاظت خاک موضوعاتی چون آلودگی‌های شیمیایی خاک و راه‌های کنترل آن پیش‌بینی شده، همچنین موضوعاتی در مورد فروش، تخریب و جلوگیری از فرسایش خاک در این لایحه دیده شده تا برای مقابله و کاهش آسیب‌پذیری خاک اقداماتی مدنظر قرار گیرد.

وی یادآور شد: جرایم مقابله با آلودگی خاک، جرایم جابه‌جایی و فرسایش خاک و جرایم مربوط به برداشت‌های بی‌رویه در لایحه حفاظت خاک نیز پیش‌بینی نیز شده است، همچنین تاکید شده که هر مترمکعب خاک ارزش گذاری شود تا جبران هزینه ها امکان‌پذیر گردد.

شاعری افزود: در لایحه حفاظت خاک بر ارزیابی زیست محیطی جهت جلوگیری از تخریب خاک در پروژه های عمرانی و اقتصادی پیش‌بینی شده و در حقیقت تلاش شده تا از تخریب خاک پرهیز و خسارات ناشی از تخریب نیز به حداقل برسد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: لایحه حفاظت خاک در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به زودی بررسی و برای تصویب نهایی در دستور صحن علنی قرار خواهد گرفت./

برچسب ها

آب و منابع طبیعی، آلودگی، آلودگی هوا، آلودگی و تخریب خاک، اخبار برگزیده، فرسایش و فرآیندهای شیمیایی، هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، کاهش آلودگی هوا