امروز در کمیسیون عمران مجلس؛

بررسی وضعیت صنعت حمل و نقل هوایی کشور

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، از بررسی وضعیت صنعت حمل و نقل هوایی کشور خبر داد و گفت: نوسازی و بهسازی تجهیزات حمل و نقل هوایی مورد تاکید است.

 خانه ملت؛ صدیف بدری با اشاره به دستور کار امروز سه شنبه ( 29 تیرماه) کمیسیون عمران مجلس، گفت: نخستین دستور کار این کمیسیون استماع گزارش تفصیلی اهداف و برنامه‌های بخش حمل و نقل هوایی کشور با حضور عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران بود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این جلسه چالش ها و مشکلات موجود بر سر راه صنعت حمل و نقل هوایی مورد بررسی واقع شد.

وی افزود: برنامه های سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای سال 95 و همچنین در برنامه ششم توسعه در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

بدری با اشاره به فرسودگی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور، تصریح کرد: نوسازی تجهیزات فرودگاهی از جمله رادارهای خدمات رسان در این حوزه ضرورتی بود که در کمیسیون عمران مجلس به آن اشاره شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: با توجه به برنامه های وزارت راه و شهرسازی و همچنین سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران امید است شاهد رفع مشکلات پیش روی صنعت هوایی باشیم.

وی همچنین از بررسی گزارش کمیته تخصصی کمیسیون عمران مجلس در خصوص تأمین و توزیع قیر رایگان توسعه شهری و روستایی خبر داد و گفت: در این گزارش اهمال کننده در تامین قیر رایگان برای توسعه راه های روستایی و شهری وزارت نفت بود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: در جلسه بعدی کمیسیون با دعوت از وزیر نفت خواهان پاسخگوی وی در خصوص چرایی اهمال در تامین قیررایگان برای توسعه راه روستایی خواهیم بود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، کمیسیون عمران، کمیسیون عمران مجلس