ابطحی:

بستن مرزها نخستین گام درساماندهی اتباع بیگانه مجاز و غیرمجاز

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس بستن مرزها را نخستین گام درحوزه ساماندهی و شناسایی اتباع بیگانه مجاز و غیرمجاز در کشور خواند و گفت: باید اتباع مجاز شناسنامه دار شده و اطلاعات آنها نیز در سامانه ای ثبت شود.

 خانه ملت؛ سیدمحمدجواد ابطحی درباره اینکه بر اساس اعلام وزارت کشور اتباع غیرقانونی قابل ساماندهی نیستند، افزود: از لحاظ حقوقی اتباع بیگانه غیرمجاز نیاز به ساماندهی ندارند بلکه باید آنها را ابتدا شناسایی کرد و با در نظر گرفتن تمهیداتی به کشورشان بازگرداند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت ساماندهی اتباع بیگانه مجاز، ادامه داد: این افراد اگرچه پروانه اقامت اخذ می کنند اما به دلیل عدم ساماندهی مشکلاتی را برای کشور به وجود می آورند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بر اساس آخرین اطاعات حدود یک میلیون نفر اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور وجود دارند، تصریح کرد: در این زمینه وزارت کشور و پلیس می توانند با همکاری یکدیگر به شناسایی آنان اقدام کنند تا مانع از حضور این افراد در کشور شویم.

وی یادآور شد: از نخستین موضوعاتی که باید در زمینه ساماندهی و شناسایی اتباع بیگانه مجاز و غیرمجاز باید مورد توجه قرار داد بستن مرزها است، امروزه در استان سیستان و بلوچستان در حوزه بستن مرزها با مشکلاتی مواجه هستیم که باید این موارد را مورد توجه قرار داد.

ابطحی تاکید کرد: برای جلوگیری از خطرت احتمالی اعم از تنش ها، آسیب های اجتماعی یا ورود قاچاق نسبت به حضور اتباع بیگانه مجاز و غیرمجاز در کشور، باید ساماندهی و شناسایی آنها در دستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: باید اتباع مجاز شناسنامه دار شوند و اطلاعات آنها نیز در سامانه ای ثبت شود اقدامی که متاسفانه تاکنون انجام نشده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این اعلام شد که ساماندهی اتباع بیگانه در دستور کار وزارت کشور وپلیس قرار دارد این درحالی است که بر اساس اعلام وزارت کشور اتباع بیگانه غیر قانونی قابل شناسایی نیستند./

برچسب ها

اتباع بیگانه، اتباع خارجی، اتباع غیرمجاز، اخبار برگزیده، مرز، مرزنشینان