امیرآبادی فراهانی با اشاره به مصوبات جلسه مجمع نمایندگان استان قم مطرح کرد:

احداث فرودگاه و راه اندازی منوریل از اولویت های رسیدگی مجمع نمایندگان قم

عضو مجمع نمایندگان استان قم به تشریح سومین جلسه این مجمع پرداخت و گفت: موضوع احداث فرودگاه و راه اندازی منوریل قم و سایر مشکلات راه و شهرسازی این استان در جلسه ای با حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی در محل دفتر ریاست مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهد شد.

 خانه ملت؛ احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره به سومین جلسه مجمع نمایندگان قم که روز گذشته (جمعه، اول مردادماه) در این شهر برگزار شد، گفت: در جلسه اول مجمع که همزمان با شروع کار مجلس بود، هر سه نماینده قم درخصوص خط مشی و راهبردی که باید در خصوص مسائل قم وجود داشته باشد بحث کردیم و در جلسه دوم نمایندگان خود در مجامع را مشخص کردیم که اینجانب و آقای ذوالنور به عنوان نماینده استان در هیأت حل اختلاف شوراها و آقای ذوالنور به عنوان عضو شورای فرهنگ عمومی و اینجانب نیز به عنوان عضو کارگروه اشتغال استان معرفی شدیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مسائلی که در جلسه سوم مطرح شد اشاره و بیان کرد: یکی از نکات مهم دریافت عوارض ساختمان شهری در مناطق محروم قم بود که از آنجایی که ساکنین نمی توانند عوارض ساخت و ساز را بدهند به ساخت و ساز غیرمجاز روی می آورند لذا قرار شد جلسه ای با اعضای شورای شهر قم داشته باشیم تا بازنگری درخصوص دریافت عوارض داشته باشند که در نهایت اگر دوستان شورا نپذیرند ما تصمیم گرفتیم با وزیر کشور درباره تجدیدنظر درخصوص دریافت عوارض بحث کنیم.

وی ادامه داد: از طرفی اخذ دستمزد نظام مهندسی نیز از جمله شکایات مردمی بود که قرار شد از طریق کمیسیون عمران و وزارت راه برای قم و همچنین کل کشور پیگیری کنیم.

پیگیری نحوه انتخاب رشته دانش آموزان دبیرستانی قم از سوی دفتر رئیس مجلس

امیرآبادی فراهانی در ادامه به مشکلی که در زمینه انتخاب رشته دانش آموزان قمی برای سال تحصیلی جدید پیش آمده اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از دانش آموزان بدون اختیار به رشته کاردانش فرستاده می شوند و اجازه انتخاب رشته علوم تجربی را ندارند که این مورد اعتراض خانواده ها واقع و قرار شد رئیس دفتر دکتر لاریجانی از طریق مدیرکل آموزش و پرورش استان قم این موضوع را پیگیری کند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس دهم در ادامه به موضوع اخذ وجه در روستاها ازسوی بنیاد مسکن اشاره کرد که از سوی دکتر لاریجانی مطرح شد و گفت: قرار شد بنده مذاکراتی با بنیاد مسکن در این خصوص داشته باشم که اگر وجهی از روستاها گرفته و هزینه همان روستا نمی شود ایراد قانونی وجود دارد که باید با کمیسیون شوراها مطرح شده و در صورت لزوم طرح جدیدی در این خصوص ارائه کنیم.

مشکل بیمه قالیبافان قم در جلسه با رئیس سازمان تأمین اجتماعی پیگیری می‌شود

وی در ادامه با بیان پیگیری بیمه قالیبافان در جلسه ای با رئیس سازمان تأمین اجتماعی، به مشکلات کشاورزان، مرغداران و دامداران استان قم اشاره کرد و یادآور شد: مرغ و تخم مرغ مرغداران و شیر دامداران روی دست آنها مانده و بحث مشوق های صادراتی و همچنین مابه التفاوت فروش به کارخانه ها داده نمی شود که در این خصوص قرار شد آقای ذوالنور از طریق وزارت جهاد کشاورزی موضوع را پیگیری کند.

امیرآبادی فراهانی در ادامه به اولویت بندی ترمیم و احداث راه های استان قم اشاره و بیان کرد: مجمع نمایندگان استان احداث جاده های قم را اولویت بندی کردند که بر این اساس دوبانده شدن راه پردیسان به کهک و بزرگراه شدن قم به سلفچگان و آزادراه شدن قم به جعفریه در اولویت اول قرار گرفت و بنا شد با بخش دولتی و خصوصی در این باره هماهنگ شود.

تأکید مجمع نمایندگان استان قم بر راه‌اندازی منوریل و فرودگاه این شهرستان

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ارتقای ساختار اداری قم را از نکات مهم دیگر بیان کرد و گفت: برای مثال اداره ارشاد قم که شهر فرهنگ و نشر است در حد آن نیست و رتبه ساختاری سازمان آنها در حد یک شهرستان کوچک است لذا قرار شد این موضوع از طریق سازمان مدیریت پیگیری شود.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه اعضای مجمع نمایندگان قم بر پیگیری احداث خط بی و سی متروی قم و راه اندازی منوریل تأکید داشتند، اظهار کرد: در این جلسه بر ضرورت احداث فرودگاه قم تأکید و قرار شد از استاندار بخواهیم در این زمینه تیمی را جهت تسریع کار تشکیل دهد که بنده پیگیری این قضیه خواهم بود همچنین بحث قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان قرار است از سوی آقای ذوالنور پیگیری شود.

دو تن از اعضای مجمع استان قم از سد کوچری در هفته جاری بازدید می‌کنند

امیرآبادی فراهانی در ادامه خبر از بازدید از سد کوچری در سه شنبه هفته جاری داد و گفت: قرار است اینجانب به همراه آقای ذوالنور از پروژه سد کوچه ری که فعالیت آبرسانی به جعفریه و دستجرد را دارد بازدیدی داشته باشیم و احداث خط لوله انتقال آب به ساوه را پیگیری کنیم.

وی افزود: همچنین قرار شد دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی موضوع جمع آوری راه آهن از داخل شهر قم پیگیری کند و در این خصوص و درباره سایر مشکلات راه و شهرسازی استان قم جلسه ای در دفتر ریاست مجلس با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار و شهردار قم داشته باشیم.

عضو مجمع نمایندگان استان قم در پایان با بیان اینکه به مسئولان استان قم اطلاع داده شد تا خواسته های خود درخصوص بودجه سال 96 را اعلام کنند، خاطرنشان کرد: به طور کلی جلسه روز گذشته که با همدلی برپا شد بسیار پربار بود و قرار شد به صورت هرماه یک بار تداوم داشته باشد و از جلسات آتی مسئولان استانی نیز در این جلسه حضور داشته باشند./

برچسب ها

اخبار برگزیده