فولادگر:

ارائه لایحه برنامه ششم با عنوان "احکام مورد نیاز اجرای برنامه"

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دولت لایحه برنامه ششم را با عنوان "احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه" تقدیم مجلس کرد.

خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر از ارسال پیامک به نمایندگان مجلس ازجانب هیئت رئیسه در باره ابلاغ لایحه برنامه ششم توسعه تحت عنوان "لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه" خبر داد .

وی افزود : بر اساس آنچه از مجلس به نمایندگان پیامک شده است آنان فرصت دارند تا نظرها و پیشنهادهای خود را در باره این لایحه تا هفدهم مرداد به کمیسیون های تخصصی ارائه کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت این لایحه را به صورت احکام ارائه کرده است نه به صورت برنامه گفت: در لایحه ارسالی از دولت موادی به لایحه قبلی اضافه شده و مواد دیگری نیز اصلاح و ارسال شده است .

به گفته فولادگر اگر عنوان لایحه "احکام مورد نیاز" باشد که هست، دیگر تشکیل کمیسیون تلفیق برنامه، برای آن ضرورتی ندارد و باید این لایحه در کمیسیون مشترک بررسی شود .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین از ارائه تقاضای تشکیل "کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی" به صحن علنی مجلس شورای اسلامی پس از تعطیلات دو هفته ای نمایندگان خبر داد و گفت: این تقاضا با عنوان و محتوای جدید به صحن علنی ارائه خواهد شد .

وی افزود: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در مورد موضوع اقتصاد مقاومتی، وظیفه مجلس شورای اسلامی حرکت و عمل در راستای این فرمایشات است .

فولادگر با اشاره به اینکه در حال حاضر مهم‌ترین و اولویت‌دارترین بحث کشور، موضوع اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد : هدف از تشکیل این کمیسیون استفاده از تمام ظرفیت های مجلس برای اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی به‌دور از موازی کاری است.

وی گفت: با تشکیل این کمیسیون و ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در راستای اقتصاد مقاومتی، طرح های مورد نیاز نیز تهیه و ارائه خواهد شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس نیز در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما با اشاره به اینکه نمایندگان تا 17 مرداد، اولین یکشنبه آغاز جلسات علنی مجلس بعد از تعطیلات فرصت ارائه پیشنهادهای خود به کمیسیون‌ها را دارند.

وی افزود: این لایحه از حدود سه هفته پیش، ازجانب دولت به مجلس ارائه و اعلام وصول شده بود و ان‌شاءالله با آغاز جلسات علنی مجلس، کمیسیون‌ها برای بررسی آن فعال خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ قاضی زاده هاشمی گفت: بر اساس زمانبندی، مجلس باید بررسی این لایحه را در صحن علنی تا آذر ماه به پایان ببرد تا دولت در نیمه آذر لایحه بودجه سال آینده را به مجلس ارائه کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد مقاومتی، بررسی ضرورت ها و رویکردهای پیشنهادی برنامه ششم توسعه، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، تحقق اقتصاد مقاومتی، سیاست های اقتصاد مقاومتی، کمیسیون صنایع، کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون صنایع و معادن مجلس