بدری مطرح کرد:

انتقاد از جبران سراشیبی نرخ تسهیلات با افزایش قیمت اوراق مسکن

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش قیمت اوراق مسکن، گفت:افزایش قیمت اوراق مسکن اجازه چشیدن طعم خوش خانه دارشدن را به مردم نمی دهد.

  خانه ملت؛ صدیف بدری با اشاره به کاهش نرخ سود بانکی در روزهای اخیر،گفت:کاهش نرخ تسهیلات همسو با نرخ سود سپرده بانکی،مطالبه جدی کارشناسان امر برای رونق بازار است.

نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه سیستم بانکی کشور بیمار است،تصریح کرد:کاهش نرخ سود تسهیلات از یک سو و افزایش قیمت اوراق مسکن ازسوی دیگر به خوبی از بیمار بودن این سیستم حکایت دارد.

افزایش قیمت اوراق مسکن با وجود کاهش نرخ سود تسهیلات دورزدن قانون است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه افزایش قیمت اوراق مسکن با وجود کاهش نرخ سود تسهیلات دور زدن قانون برای اعمال نرخ های قبلی است،افزود:باید اصلاح نظام بانکی برای بستن مبادی تخطی از قانون در دستورکار قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت اوراق مسکن اجازه چشیدن طعم خوش خانه داری را به مردم نمی دهد،گفت: با کاهش نرخ سود بانکی به ویژه در بخش تسهیلات روزنه امیدی برای مردم در راستای خانه دار شدن ایجاد شد؛اما با افزایش نرخ اوراق رکود بیش از پیش بر بازار حاکم شده است.

برخورد با سیاست های غلط در حوزه بانکی رکود را کاهش می دهد

بدری با تاکید براینکه برخورد با سیاست های غلط در حوزه بانکی می تواند رکود و مشکلات اقتصادی را کاهش دهد، ادامه داد: در حال حاضر تسهیلات مسکن با سود بالا به مردم ارایه می شود؛درحالی که دولت مدعی کاهش نرخ تسهیلات است.

وی تصریح کرد:رسیدن نرخ تسهیلات بانکی به مرز نرخ تورم برای رشد اقتصادی و بهبود شرایط معیشتی مردم ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم،با اشاره به تجربه کشورهای موفق در زمینه اعطای تسهیلات مسکن، تاکید کرد: تسهیلات مسکن در مسیر خانه دار شدن مردم هزینه شده و رکود موجود در بازار را می تواند با ایجاد اشتغال کاهش دهد که این مهم در کشور ما مورد غفلت واقع شده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: فرمول کاهش نرخ سود بانکی باید با نمونه های مشابه آن در کشورهای پیشرفته همخوانی داشته باشد تا به این ترتیب از جای دیگری مانند فروش اوراق با قیمتی بالاتر ،کاهش تسهیلات جبران نشود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اوراق تسهیلات مسکن، ایجاد و یا کنترل تورم، تسهیلات مسکن، تورم، خروج از رکود تورمی، رشد اقتصادی، قیمت مسکن، نرخ رشد اقتصادی