دکتر جلالی در آیین تکریم و معارفه جمعی از معاونان و مدیران مرکز پژوهش های مجلس:

سپردن امور اقتصادی به مردم، الفبای اقتصاد مقاومتی است

رییس مرکز پژوهش های مجلس اقتصاد مقاومتی را گام بزرگی در مسیر توسعه کشور دانست و گفت: سپردن امور اقتصادی به مردم، الفبای اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، نشست پژوهشگران و کارکنان مرکز پژوهش‌های مجلس با دکتر کاظم جلالی و همچنین تکریم و معارفه جمعی از معاونان و مدیران مرکز عصر امروز (سه‌شنبه 5 مرداد ماه )  برگزار شد.

دکتر کاظم جلالی در این نشست با اشاره به اهداف عملکردی مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: در این مرکز به دنبال آن هستیم تا در فضایی معنوی، علمی و پژوهشی و با صمیمیت کارها را در جهت تقنین کارآمدتر پیش ببریم.

وی با اشاره به آغاز به کار نمایندگان جدید در مجلس دهم، تصریح کرد: نمایندگان محترم مجلس توان کارشناسی مطلوبی دارند ‌و باید زمینه بهره‌مندی از این ظرفیت ارزشمند استفاده کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، با تاکید بر لزوم تعامل هرچه بیشتر مرکز و مجلس به ویژه کمیسیون‌های تخصصی، خاطرنشان کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس در ابتدای مجلس دهم استراتژی این مجلس را تهیه کرد و طی جلساتی که با چند کمیسیون داشتیم و نشست‌هایی که در آینده‌ای نزدیک با سایر کمیسیون‌ها داریم باید نقشه راه و استراتژی مورد نیاز کمیسیون‌ها در طول 4 سال آتی را تکمیل نماییم.

وی ادامه داد: 4 سال دوره‌های مدیریت به سرعت گذرا هستند و باید با برنامه‌ریزی از دچار شدن به روزمرگی در طول این دوره‌ها جلوگیری کنیم.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با تاکید براینکه قانونگذاری نیازمند تعامل هرچه بیشتر دولت و مجلس است، گفت: اگر دولت‌ها در ابتدای راه با مجالس در امر قانون‌نویسی همکاری کنند، در اجرا بهتر عمل خواهند کرد.

وی افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس باید براساس اولویت‌های اساسی کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، کارهای کارشناسی و پژوهشی خود را به پیش ببرد.

دکتر جلالی با تاکید بر اهمیت تعامل مرکز پژوهش‌ها با مراکز علمی و پژوهشی، یادآور شد: مرکز پژوهش‌های مجلس در راستای وظایف خود در حوزه‌ تقنینی به دنبال همکاری بیشتر با مراکز پژوهشی و استفاده از توان کارشناسی و همچنین انجمن‌های علمی کشور است.

وی ادامه داد: مرکز پژوهش‌های مجلس با استفاده از توان کارشناسی خود به دنبال قانونگذاری کارآمدتر و ارائه گزارش‌های کیفی در حوزه‌های مختلف است.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس توضیح داد: باید با توان حداکثری در جهت پیشبرد امور به صورت مجاهدانه تلاش کنیم.

وی با یادآوری نامگذاری سال 95 به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی گام بزرگی در مسیر توسعه کشور است اما باید در این مسیر از شعارزدگی دوری گزید و اقداماتی عملگرایانه انجام داد.

دکتر جلالی در پایان تحقق اقتصاد مقاومتی را نیازمند تعامل تمامی دستگاه‌های، مسئولان و مردم دانست و گفت: سپردن امور اقتصادی به مردم، الفبای اقتصاد مقاومتی است.

شایان ذکر است در این مراسم از زحمات و تلاش‌های علی ورامینی معاون اجرایی، اسدالله افشون مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و بین‌الملل، محمدرضا محمدخانی معاون پژوهش‌های تولیدی-زیربنایی و جمعی دیگر از مدیران تقدیر شد و با حکم دکتر جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، محمدرضا مصلحی به عنوان سرپرست معاونت اجرایی، محمدحسن معادی رودسری به عنوان سرپرست معاونت پژوهش‌های تولیدی-زیربنایی و مهدی مهدویان‌صدر به عنوان سرپرست اداره کل حوزه ریاست، روابط عمومی و بین‌الملل منصوب شدند.
 

برچسب ها

اخبار ویژه