فرهنگی:

طرح رجیستری گوشی های موبایل نباید به انحصار و رانت منجر شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه طرح رجیستری گوشی های موبایل نباید به انحصار و رانت منجر شود، گفت: مقابله با قاچاق تلفن همراه به کشور نیازمند همکاری ها و تعاملات بین دستگاهی است.

 خانه ملت؛ محمدحسین فرهنگی با بیان اینکه تلفن همراه از قاچاق‌پذیرترین کالاها به کشور است،گفت: ورود غیرقانونی این کالا در کنار آسیب زدن به اقتصاد ملی باعث بیکاری جوانان کشور و تعطیلی بنگاه‌های مشابه داخلی می‌شود.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: یکی از مهم‌ترین مشکلات قاچاق تلفن همراه این است که بیشتر شرکت‌های تولیدکننده گوشی خارجی در ایران، نمایندگی رسمی ایجاد نکرده‌ و خود را متعهد به پاسخگویی به مشتریان ایرانی نمی‌دانند.

مقابله با قاچاق تلفن همراه به کشور نیازمند همکاری‌ها و تعاملات بین دستگاهی است

فرهنگی با بیان اینکه مقابله با قاچاق تلفن همراه به کشور نیازمند همکاری‌ها و تعاملات بین دستگاهی است،ادامه داد: دستگاه هایی همچون وزارت صنعت،معدن و تجارت،وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید با تعامل با یکدیگر مبادی قاچاق گوشی تلفن همراه را ببندند.

وی با بیان اینکه طرح رجیستری گوشی های موبایل نباید به انحصار و رانت منجر شود،یادآور شد:برای حفظ حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از رانت باید عوارض گمرکی را کاهش داد تا گوشی ها از مبادی قانونی وارد کشور شود و افزایش قیمتی صورت نگیرد.

طرح رجیستری برای گوشی هایی که درحال حاضر فعال هستند نباید اجرا شود

فرهنگی با بیان اینکه بعضی از مدل‌های گوشی تلفن همراه که از طریق قاچاق وارد کشور می‌شوند با استانداردها و ضوابط کیفی انطباق ندارند،افزود: این نوع گوشی‌ها بعضا با تشعشعات مضر و بیش از حد استاندارد باعث آسیب‌رسانی به بافت‌های بدن می‌شوند و سلامت شخص استفاده‌کننده را به خطر می‌اندازند.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با اشاره به اینکه "طرح رجیستری" برای گوشی هایی که درحال حاضر فعال هستند نباید اجرا شود،تصریح کرد:در جهت حفظ حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از افزایش قیمت باید تعداد نمایندگی های مجاز فروش تلفن های همراه را در کشور افزایش داد./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اپراتورهای مجازی تلفن همراه، تلفن همراه، رانت، رانت خواران، رانت خواری، شبکه تلفن همراه، قاچاق، قاچاق کالا، قاچاقچیان، کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون صنایع و معادن مجلس