حمدالله کریمی مطرح کرد:

نقدینگی های سرگردان جامعه ساماندهی شود

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت:اگر معوقات کلان بانکی وصول و نقدینگی های سرگردان در جامعه،ساماندهی شود و با تدابیر کارشناسی اقتصادی این نقدینگی در خدمت تولید قرار بگیرد،تحرک قابل قبولی در اقتصاد ایجاد خواهد شد.

خانه ملت؛ حمدالله کریمی درخصوص افزایش حجم نقدینگی درجامعه گفت: باید پذیرفت رشد حجم نقدینگی در سال های اخیر بالا بوده و این مسئله بسیار مهمی در اقتصاد کشور است و باید به آن رسیدگی شود.

نماینده مردم شهرستان بیجار درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با وجود میزان بالای نقدینگی،بسیاری از خانوارهای کشور از فشارهای اقتصادی گلایه دارند چراکه نقدینگی در اختیار تمامی مردم جامعه نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم،افزود: در حالی میزان نقدینگی در کشور بالا است که یکی از دلایل عدم رونق مطلوب بخش تولید،کمبود نقدینگی است.

اشتغال زایی با مدیریت نقدینگی محقق می شود

کریمی افزود:تیم اقتصادی دولت باید با اتخاذ تدابیر و سیاست های مناسب اقتصادی، نقدینگی موجود در بازار را به سمت بخش های مولد اقتصادی سوق دهد.

وی ادامه داد: اگر معوقات کلان بانکی وصول و نقدینگی های سرگردان در جامعه، ساماندهی شود و با تدابیرکارشناسی اقتصادی این نقدینگی در خدمت تولید قرار بگیرد،تحرک قابل قبولی در اقتصاد ایجاد خواهد شد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:در هرصورت مدیریت صحیح نقدینگی می تواند از ایجاد مشکلات در کشور جلوگیری کند و زمینه ساز رونق تولید و اشتغال زایی در کشور شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اشتغال و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی، انحراف نقدینگی، انحراف نقدینگی از بخش تولید، تأمین نقدینگی، ضریب اثرگذاری نقدینگی