فرشادان:

سیاست یک بام دو هوای بانک ها در ارائه وام

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،گفت:برخی از بانک ها عنوان می کنند منابع مالی برای پرداخت وام های خرد را ندارد؛این در حالی است همین بانک ها برای ارائه وام های بانکی به میزان بالاتر با نرخ سود بالا اعلام آمادگی می کنند.

 خانه ملت؛ سیدمهدی فرشادان درخصوص انتشار اخباری مبنی بر ارائه وام 50 میلیون تومانی کالا گفت:اینکه بانک ها به خانوارها جهت تامین ملزومات زندگی وام کالا ارائه دهند ایراد ندارد،اما مسئله قابل تامل این است کارشناسان ایراداتی به شرایط وام ها دارند.

نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی،افزود:درحالی بانک ها از افزایش میزان وام بانکی خرید کالا تا 50 میلیون تومان صحبت می کنند که بسیاری از مردم برای اخذ وام های خرد و ضروری مانند وام ازدواج با مشکل روبرو هستند.

این نماینده مردم درمجلس دهم، افزود: برخی از بانک ها عنوان می کنند منابع مالی برای پرداخت وام های خرد را ندارد،این درحالی است همین بانک ها برای ارائه وام های بانکی به میزان بالاتر با نرخ سود بالا اعلام آمادگی می کنند که این دو موضوع تناقض دارند.

نگه داشتن بخشی از وام اعطایی به مشتریان از سوی بانک ها تخلف است

فرشادان با تاکید برلزوم تسهیل در ارائه وام های خرد بانکی،گفت: نگه داشتن بخشی از وام اعطایی به مشتریان به عنوان وثیقه روش دیگری است که بانک ها در ارائه وام به کار می برند،که این تخلف است.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: برخی بانک ها تنها به کسب سود حداکثری می اندیشند این درحالی است که بانک ها در نظام جمهوری اسلامی باید وظایف خود را نسبت به مردم انجام دهند و زمینه تسهیل در فعالیت های اقتصاد را فراهم کنند./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش وام بانکی، کمیسیون برنامه و بودجه