محمودی:

برنامه ششم باید کشور را از رکود خارج کند

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: در تلاش هستیم تا مسائل مورد نظر در مباحث فرهنگی و اجتماعی در برنامه ششم گنجانده شود.

خانه ملت؛ سمیه محمودی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه در حال بررسی از سوی نمایندگان است، اظهار داشت: در کمیسیون اجتماعی مجلس مواردی مانند بحران‌های اساسی کشور مانند مسائل اجتماعی را مورد بحث قرار دادیم تا در برنامه ششم گنجانده شود، به دنبال وارد کردن مسائل مربوط به آسیب‌های اجتماعی در این برنامه هستیم که تأکید زیادی بر آن شده است.

وی افزود: همان طور که رهبر انقلاب در بیانات‌شان فرموده‌اند موضوع اقتصاد و معیشت مردم در اولویت قرار دارد و بعد از آن مباحث فرهنگی و اجتماعی مدنظر است که ما نیز در تلاش هستیم تا مسائل مورد نظر در مباحث فرهنگی و اجتماعی در برنامه ششم گنجانده شود.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با تأکید براینکه برنامه ششم باید به گونه‌ای تنظیم شود که فقط شرایط فعلی کشور در نظر گرفته نشود، گفت: برنامه ششم یک برنامه 5 ساله است و باید نسبت به آینده دید مثبتی به وسیله آن داشته باشیم، برنامه طوری تهیه شود تا از رکود خارج شویم و شرایط مالی دولت خوب شود تا برنامه‌ای که در حق و شأن مردم ایران است تصویب شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت برنامه‌ای را ارائه داده اما ما نیز یک سری پیشنهادات داریم، البته پیشنهادات زیاد است و باید بررسی شود، مسائل مدنظر نمایندگان در جلسات کمیسیون‌های مختلف مطرح شده و هر بند آن مربوط به یک کمیسیون است، در نهایت نیز دولت و نمایندگان بر اساس پیشنهادات خود از برنامه دفاع می‌کنند.

محمودی با بیان اینکه نمایندگان به دنبال این هستند تا از برنامه‌ای دفاع کنند به نفع مردم باشد، تصریح کرد: برنامه ششم دارای مشکلاتی است که ما نیز تأیید می‌کنیم و بنابراین نمایندگان مصمم هستند تا برنامه‌ای به سود مردم تصویب شود.

به گزارش تسنیم؛ عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم گفت: نخستین کاری که شخص بنده به دنبال انجام آن هستم آسیب شناسی برنامه پنجم است، ابتدا باید ببینیم چه اتفافی افتاد که 70 درصد برنامه پنجم اجرا نشد و با توجه به موارد ذکر شده و این مباحث باید برنامه ششم مورد بررسی قرار گیرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه ششم توسعه، خروج از رکود اقتصادی، رکود اقتصادی، کمیسیون تلفیق