رنجبرزده تاکید کرد:

ضرورت توجه به بهبود وضعیت زندان ها در برنامه ششم

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه به بهبود وضعیت زندان ها در برنامه ششم توسعه تاکید کرد.

 خانه ملت؛ اکبر رنجبرزاده درباره انتقاد رئیس سازمان زندان‌ها نسبت به بی توجهی به وضعیت زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها در برنامه ششم توسعه، افزود: زندان ها، بازداشتگاه و ندامتگاه ها اماکن عمومی هستند که نظارت های بین اللملی نیز روی آن انجام می شود لذا یکی از شاخص های توسعه فرهنگی و اجتماعی از نگاه کشورهای مختلف توجه به امور زندان ها است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در زندان ها آنچه که مایحتاج زندگی زندانیان است اعم از شرایط محیطی، فضا و موقعیت باید متناسب با چارچوب های بین المللی باشد که ما نیز نباید از این قافله عقب بمانیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: قوه قضاییه باید بر این موارد اعمال نظر کند و با ارایه پیشنهاداتی به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، تلاش شود تا در برنامه ششم توسعه اقداماتی برای بهبود بخشیدن به وضعیت زندان ها و بازداشتگاه ها لحاظ شود.

وی یادآور شد: توجه به وضعیت زندان ها و بازداشتگاه ها در برنامه ششم توسعه یک ضرورت مهم است و با توجه به اینکه ما در سطوح مختلف مورد ارزیابی سازمان های حقوق بشری هستیم نباید در این زمینه غفلتی صورت گیرد.

رنجبرزاده تاکید کرد: آموزه های دینی و اخلاقی ما ایجاب می کند تا کسانی که در بند هستند حقوق‌شان رعایت شود و ما نیز باید به نحوی عمل کنیم تا این افراد بتوانند در شرایط قابل قبولی باشند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: در این میان در نظر گرفتن بودجه و اعتبار، امری ضروری برای بهبود بخشیدن به وضعیت زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها در برنامه ششم توسعه است که در این میان لازم است قوه قضاییه ارتباط خود را با دولت ومجلس قوی تر کند.

به گزارش خانه ملت، پیش از این رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی اعلام کرده بود که متأسفانه در لایحه برنامه ششم، منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس قوه‌قضائیه مبنی بر بهبود بخشیدن به وضعیت زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها لحاظ نشده است./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، درآمدهای اشتغالزایی زندانیان، زندان ها، زندانیان، سازمان زندان ها، قوه قضاییه، نظارت و مراقبت الکترونیکی زندانیان