قاضی پور:

منابع وام ازدواج به جای پرداخت به جوانان درجیب کارمندان بانک ها است

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس،با انتقاد از انحراف منابع تسهیلات ازدواج گفت:منابع وام ازدواج به جای پرداخت به جوانان در جیب کارمندان برخی بانک ها است.

 خانه ملت؛ نادر قاضی پور با تاکید براینکه پرداخت وام ازدواج به جوانان می تواند تا حدودی تسهیل شرایط زندگی آنان را فراهم کند،گفت: با توجه به پیرشدن هرم سنی در ایران باید تسهیل شرایط ازدواج در دستور کار قرار بگیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه منابع تسهیلات ازدواج در بودجه سال جاری دیده شده است، تصریح کرد:بهانه تراشی بانک ها برای پرداخت این نوع تسهیلات منطقی نبوده و باید با برخوردهای قاطع همراه شود.

انحراف در پرداخت تسهیلات ازدواج رخ داده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید براینکه انحراف در پرداخت تسهیلات ازدواج رخ داده است، افزود: متاسفانه بسیای از منابع قرض الحسنه ازدواج به کارمندان بانک ها با سودهای بسیار پایین ارایه می شود.

قاضی پور با بیان اینکه تخلف بانک ها در پرداخت تسهیلات ازدواج باید مورد رسیدگی واقع شود،تاکید کرد: هر نوع تعللی در اجرای مصوبه مجلس در بحث وام ازدواج با ابزارهای نظارتی مجلس مورد رصد واقع خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید براینکه با توجه به شرایط کنونی اقتصاد کشور پرداخت تسهیلات بلاعوض ازدواج می تواند کارساز باشد،تصریح کرد:در شرایط فعلی برخی از ازدواج ها به علت ناتوانی در بازپرداخت تسهیلات ازدواج به طلاق می انجامد.

وی ادامه داد: دولت باید با ارایه تسهیلات کارآمد ازدواج به جوانان و همچنین تامین مسکن آن ها ازدیاد نسل را در جامعه تشویق کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس پیگیر نحوه اجرای مصوبات خود است و با هر نوع تعلل در اجرای آن ها برخورد خواهد کرد./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده