کولیوند در نطق میان دستور؛

تیم ویژه وضعیت منابع آبی کشور را بررسی کند

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: از دولت درخواست می نمایم یک تیم ویژه برای بررسی منابع آب کشور و مسکن مهر را صادر نماید و با هماهنگی مجلس استراتژی استفاده از سهمیه آب در کل کشور را به صورت ملی حل نماید.

خانه ملت؛ محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج در نشست علنی امروز (یکشنبه 31 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: به کارگیری سامانه پدافند موشکی باور 373 و ساخت اولین موتور توربوجت در ساخت صنایع دفاعی کشور به فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری، مردم و صنعتگران وزارت دفاع تبریک می گویم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آرام آرام به سالگرد حادثه منا وایامی که تعدادی از زائران جمهوری اسلامی و سایر کشورهای اسلامی در سرزمین منا جان باختند، نزدیک می‌شویم و این حادثه را به خانواده‌های این عزیزان تسلیت می‌گویم.

کولیوند افزود: ملت ایران حادثه منا را فراموش نمی کنند و از حاکمان بی‌خرد عربستان سعودی در حادثه منا و هم در حمله ناجوانمردانه به کشور مسلمان یمن برائت جسته و از سازمان‌های بین‌المللی که جای تأسف دارد نام آن را سازمان ملل نهاده اند، درخواست می‌شود به این فاجعه بزرگ دقت نظر داشته و پاسخ ملت آزاده جهان را بدهند.

وی ادامه داد: در موضوع حساس برجام لازم است دولت محترم در رابطه با بدعهدی‌های آمریکا و همپیمانان این کشور با دقت مراقبت‌های لازم را انجام دهد و از تمامی ظرفیت‌های بین‌المللی و قراردادی خود استفاده کند و کوتاهی آنان را با استفاده از قانون اقدام متقابل پاسخ قوی بدهد و از حقوق ملت ایران در این رابطه باید دفاع کند.

کولیوند گفت: ایران در این مقطع زمانی قدرت بلامنازع منطقه است و کشورهای غربی و استعمارگر این قدرت ایران اسلامی را به درستی درک کردند و نباید به این موجودات بدعهد اجازه عرض اندام داد بنابراین باید موارد به صورت شفاف به اطلاع مردم ایران اسلامی برسد.

وی ادامه داد: بسیاری از استان‌ها در اجرای امور نیازمند اختیارات کامل دارند تا فرمان مقام معظم رهبری در مبحث اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنند بنابراین واگذاری اختیارات می تواند قسمتی از مشکلات استان ها را حل کند.

کولیوند تصریح کرد: قوای مجریه، مقننه و قضائیه تدبیری اتخاذ کنند که با غاصبان بیت‌المال برخورد جدی شود و به موضوع حقوق‌های نجومی رسیدگی کامل شود و با فساد در سیستم دستگاه‌های دولتی، خصوصی و عمومی برخورد جدی به عمل آید.

وی خطاب به رئیس جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران در بحث دموکراسی و واگذاری کارها به شوراها و نهادهای عمومی غیردولتی می بایست از ظرفیت قانون اساسی به طور کامل استفاده کند علی الخصوص در سطوح پاسخگویی به مردم.

کولیوند ادامه داد: دولت باید از تصدی‌گیری خودداری نماید و در برنامه 5 ساله ششم توسعه نیز به این مهم توجه کند بنابراین ارائه لوایح مدیریت یکپارچه شهری و لایحه منابع پایدار برای شهرداری‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.

وی در خصوص مسائل استان البرز گفت: از سوی خود و برادرانم اکبریان و بهمنی از وزیر بهداشت برای رسیدگی به مسائل استان البرز تشکر می کنم و از دولت درخواست داریم که نسبت به تسریع در پایان ساخت بزرگراه شهید همت و قطعه اول آزادراه تهران- شمال به منظور خروج از ترافیک بسیار سنگین اقدامات لازم را انجام دهد و نباید فراموش کرد بار ترافیکی بسیاری از استان‌ها از استان البرز عبور می‌کند.

کولیوند در پایان افزود: از دولت درخواست می‌نمایم یک تیم ویژه برای بررسی منابع آب کشور و مسکن مهر را صادر نماید و با هماهنگی مجلس استراتژی استفاده از سهمیه آب در کل کشور را به صورت ملی حل نماید که این موضوع مورد مناقشه استان‌ها قرار نگیرد. ضمنا از وزیر آموزش و پرورش درخواست دارم نسبت به پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان اقدام موثر انجام دهد./

برچسب ها

اخبار برگزیده