آزادی خواه به مناسبت روز جهانی مسجد مطرح کرد:

مساجد؛ فرصتی طلایی برای تربیت صحیح جوانان

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است امروزه بسیاری از مساجد دستخوش سوء مدیریت قرار گرفته اند از این رو ویژگی هایی مانند جامعیت، جذابیت، نشاط و طراوت، همگانی بودن، شبانه روزی بودن و غیره در مساجد کمتر مشاهده می شوند و به عبارتی دیگر مفقود هستند.

  خانه ملت؛ احد آزادی‌خواه با اشاره به سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اهمیت احیای مسجد در تراز اسلامی، گفت: امروزه ویژگی‌هایی مانند جامعیت، جذابیت، نشاط و طراوت، همگانی بودن، شبانه‌روزی بودن و غیره در مساجد کمتر مشاهده می‌شوند و به عبارتی دیگر مفقود هستند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسجد کوفه محل عبادت، قضاوت و حکومت حضرت علی (ع) بود و مسجد در تراز اسلامی چنین کاربردی دارد، اظهارکرد: با گذشت بیش از سی سال از انقلاب اسلامی، اقدامات خوبی درباره توجه به مساجد در سراسر کشور انجام شده ولی باید اذعان کرد توفیقات قابل اعتنایی بدست نیامده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد کمی از مساجد در شهرستان‌ها تبدیل به الگو شده‌اند و نسبت به مابقی توجه خاصی صورت نگرفته است، تصریح کرد: بسیاری از مساجد دستخوش سوءمدیریت شده‌اند که آسیب بزرگی محسوب می‌شود زیرا دستگاه‌های مختلفی در امور مساجد دخالت می‌کنند.

آزادی‌خواه ضمن تأکید بر اینکه مجموعه‌هایی مانند سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد، پایگاه‌های مقاومت بسیج خودشان را در تصمیم‌گیری نسبت به امور مساجد دخیل می‌دانند، ادامه داد: امروزه نیازمند تشکیل یک شورای هماهنگی برای پیوند سازمان‌ها و نهادهای مختلف در حوزه امور مساجد هستیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: امروزه اجرای سبک مدل مدیریتی مناسب با کارکرد مساجد، حلقه مفقوده در این عرصه است زیرا افق و چشم‌انداز مناسبی در این حوزه درنظرگرفته نشده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه باید با اجرای برنامه‌های جذاب در مساجد، اماکن حضور حداکثری افراد در سنین مختلف را فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: مساجد فرصت طلایی برای تربیت صحیح فرزندان را فراهم می‌کنند و این درحالیست که از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، 31 مرداد سال 1348 مسجدالاقصی به دست صهیونیست‌ها به آتش کشیده شد، سال‌ها بعد و به همین مناسبت به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و تصویب اعضای سازمان کنفرانس اسلامی در سی‌امین نشست این سازمان، این روز به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شد./

برچسب ها

اخبار برگزیده