پژمان فر:

کمبود زیرساخت ها سدی در برابر رونق صنعت گردشگری

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با یادآوری فراهم نبودن زیرساخت های گردشگری، گفت: متاسفانه شرایط میزبانی و برخورداری از امکانات در کشورمان ضعیف است و این امر از جمله موانع ایجاد رونق در صنعت گردشگری محسوب می شود.

 خانه ملت؛ نصرالله پژمان‌فر با انتقاد از نامناسب بودن وضعیت زیرساخت‌های گردشگری در کشور، گفت: اگرچه رتبه دهم جاذبه‌های تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی دنیا به ایران تعلق دارد ولی متاسفانه شرایط میزبانی و برخورداری از امکانات در کشورمان ضعیف است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای ایجاد رونق در بخش گردشگری خارجی، باید به فراهم کردن همه نیازها توجه شود، تاکید کرد: به عنوان مثال با وجود اینکه برخی گردشگران خارجی میانسال بوده و نیاز به وسیله نقلیه مناسب برای تردد دارند ولی متاسفانه اتوبوس‌های مخصوص گردشگری در کشورمان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه خدمت‌رسانی خوبی در توقفگاه‌های بین مسیر به گردشگران ارائه نمی‌شود، ادامه داد: ضعف در خدمت‌رسانی دارای ابعاد مختلفی است و متاسفانه به تهدید تبدیل شده است؛ به عبارتی دیگر وقتی یک گردشگر اوقات مطلوبی را درکشوری سپری نکند، تبدیل به مُبلغ منفی می‌شود که آثار سوء در پی خواهد داشت لذا وجود ضعف در زیرساخت‌ها یکی از دلایل ایجاد این موضوع است.

پژمان‌فر با اشاره به اینکه هم اکنون فرصت خوبی برای جذب حداکثری گردشگر خارجی وجود دارد، افزود: فراهم نبودن زیرساخت‌ها، کمبود هتل، نوع حمل و نقل گردشگران خارجی در داخل کشور، عدم ارائه خدمات و غیره از جمله موانع ایجاد رونق در صنعت گردشگری محسوب می‌شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: باید یادآور شد که فراهم نبودن زیرساخت‌ها افزایش قیمت سفر به کشورمان را رقم می‌زند لذا باید ساماندهی جدی در این زمینه انجام شود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید با برنامه ریزی درست و همکاری با بخش خصوصی موازنه منطقی در حوزه تامین زیرساخت‌ها ایجاد کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعضای کمیسیون فرهنگی، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، توریسم و صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، حوزه گردشگری سلامت، رونق بخشیدن به صنعت گردشگری، صنعت گردشگری، کمیسیون فرهنگی