گرمابی مطرح کرد:

ارتقای کیفیت لوازم خانگی داخلی با تشکیل کنسرسیوم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به جمع آوری لوازم خانگی قاچاق از ابتدای مهرماه سال جاری از فروشگاه گفت:برای مقابله با قاچاق نظارت و کنترل بر گمرک ها باید تشدید شود و تولیدکنندگان لوازم خانگی برای ارتقای کیفیت محصولات کنسرسیوم تشکیل دهند

 خانه ملت؛ حمید گرمابی با اشاره به جمع آوری کالاهای قاچاق از ابتدای مهرماه سال جاری از فروشگاه ها و برخورد با فروشگاه‌های دارای کالاهای قاچاق گفت:این نوع مقابله و مبترزه با کالاهای قاچاق راه حل صحیحی نیست و می تواند به عنوان یک مسکن کوتاه مدت از آن استفاده کرد، بنابراین باید مبادی رسمی قاچاق کالا باید کنترل شود که کالای قاچاق در مقیاس وسیع وارد کشور نشود.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشکل قاچاق درکشور کوله برها و قاچاقچیان خرد نیستند، افزود: باید گلوگاه ها و کانون های اصلی واردات کالای قاچاق شناسایی و از طریق اقدامات پیشگیرانه و انسداد این گلوگاه ها، با پدیده شوم قاچاق مقابله شود، در حال حاضر ورود از مبادی اصلی با مقیاس گسترده به بازار صدمه می زند.

استاندارد سازی در بخش لوازم خانگی موجب استقبال مردم از کالاهای داخلی می شود

گرمابی ادامه داد:استاندارد سازی و ارتقا کیفی محصولات داخلی در بخش لوازم خانگی موجب استقبال مردم از کالاهای داخلی می شود،واحدهای تولیدی در بخش تولید لوازم خانگی همه تلاش خود را برای ارتقای کیفیت محصولات به کار گیرند تا نظر مردم را به کالاهای داخلی جلب کنند.

وی بر ارتقای کیفیت لوازم خانگی داخلی تاکید و یادآور شد:همکاری مشترک با کمپانی های صاحب نام دنیا می تواند کیفیت لوازم خانگی داخلی را افزایش دهد، البته این همکاری مشترک باید به انتقال تکنولوژی و ورود ماشین آلات و دستگاه های مدرن به کشور بینجامد.

مباحث تعرفه ای به جلوگیری از ورود کالای قاچاق کمک می کند

گرمابی با بیان اینکه صادرات به رشد کیفیت تولیدات کمک می کند، افزود:علاوه بر استانداردهای ملی و بین المللی باید به استانداردهای تشویقی توجه شود و گاهی مباحث تعرفه ای می تواند به جلوگیری از ورود کالای قاچاق کمک کند.

وی با اشاره به اینکه مردم خواستار کالاهای با کیفیت هستند، ادامه داد:مردم هیچگاه به دنبال برنج خارجی نیستند چون کیفیت برنج داخلی بهتر است، به همین ترتیب در مورد سایر اقلام و کالاها نیز مردم چنین راهبردی و تفکری دارند.

باید برنامه هایی عملیاتی و راهگشا برای مقابله با قاچاق تدوین کرد

این نماینده مردم در مجلس دهم، بیان کرد:بومی سازی تکنولوژی تولید درصنعت لوازم خانگی، انتقال نسبی تکنولوژیهای نوین و روز دنیا دراین صنعت، ایجاد نسبی و محدود برند و شروع سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه و خدمات پس از فروش، تولید بخشی عمده ای از مواد اولیه، اجزاء و قطعات، افزایش عمق ساخت داخل، وجود نیروی کار جوان، فعال و مستعدو بازار مناسب در داخل و کشورهای همجوار و منطقه از مزیتهای این صنعت است.

گرمابی با بیان اینکه باید برنامه هایی عملیاتی و راهگشا برای مقابله با قاچاق تدوین کرد و از آسیب رسیدن به تولید داخلی به طور جدی جلوگیری شود، اظهار کرد:مطبوعات و صدا و سیما باید استفاده از کالای ایرانی را با تبلیغات مناسب ترویج دهند و باید فضای رقابتی بین تولیدکنندگان داخلی و به تبع آن فضای رقابتی با شرکت های خارجی در بازارهای جهانی فراهم شود.

کنترل و نظارت بر گمرک ها باید تشدید شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، بر تشدید کنترل و نظارت بر گمرک ها تاکید و تصریح کرد: باید منشاء و ریشه قاچاق درکشور را پیدا کرد، که بخشی از این ریشه به گمرک ،دورزدن های نظام گمرکی و کم اظهاری های گمرکی برمی گردد، کارمندان گمرک باید امین و متعهد بوده و در مدیریت های اصلی گمرکات کشور باید افراد پاکدست و مدبر به کار گمارده شوند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، امور گمرگی، تشریفات گمرکی، تعرفه های گمرکی، تعرفه گمرکی، سازمان استاندارد و گمرک، سازمان مبارزه با قاچاق کالا، قانون مبارزه با قاچاق کالا، گمرک، گمرکی