کاظم نسب:

حمایت از محصولات ارگانیک نباید مقطعی باشد

عضوکمیسیون کشاورزی ، اب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه حمایت از محصولات ارگانیک نباید مقطعی باشد،گفت: راه اندازی سامانه ملی محصولات کشاورزی ارگانیک در جهت حمایت از تولید می تواند امری مناسب تلقی شود .

خانه ملت؛ جواد کاظم نسب الباجی درباره راه اندازی سامانه ملی محصولات کشاورزی ارگانیک،گفت: طرح های که منجر به افزایش تولیدات ارگانیک کشاورزی می شود بطور حتم باید مورد حمایت قرارگیرد تا بتوانیم در راستای تولید محصولات ارگانیک کشاورزی با توجه به موقعیت جغرافیایی کشورمان به وضعیت مناسبی برسیم.

نماینده مردم اهواز، باوی،حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با عنایت به چهار فصل بودن کشورمان ما می توانیم با افزایش تولیدات ارگانیک نه تنها مصرف سرانه محصولات کشاورزی را به این سمت سوق دهیم بلکه می توانیم در زمینه صادرات نیز در بازار جهانی به نحو مطلوب بدرخشیم، ادامه داد: امروزه در دنیای کشاورزی مشتریان به سمت خرید محصولات ارگانیک کشاورزی تمایل دارند.

وی ادامه داد: برای حمایت از تولید ارگانیک در کشاورزی و جذب بازارهای کشاورزی درعرصه بین الملل وزارت کشاورزی باید در راستای تدوام تولید محصولات ارگانیک برنامه ریزی اصولی تدارک ببیند.

کاظم نسب افزود: کاهش نرخ محصولات ارگانیک نیازمند یارانه است زیرا محصولات ارگانیک دارای خواص بسیار مناسبی هستند بنابراین باید این محصولات در سرانه مصرف تمام مردم کشور قرار بگیرند و این در حالی است که باید هزینه تولید محصولات ارگانیک کشاورزی به حدی کاهش یابدکه در دسترس همگان قرار بگیرد.

عضوکمیسیون کشاورزی، اب و منابع طبیعی مجلس، یادآورشد: محصولات کشاورزی که با موضوعات شیمیایی تولید می شود نمی تواند در بازار جهانی صادرات دوام و پایدار باشد زیرا مشتریان محصولات کشاورزی در بازار بین المللی در این خصوص بسیارحساس هستند.

شورای راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک، راه اندازی سامانه ملی محصولات کشاورزی ارگانیک را تصویب کرد

به گزارش خانه ملت، براساس دستورالعمل ابلاغی وزیر جهاد کشاورزی، اولین جلسه شورای راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست عبدالمهدی بخشنده، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی و با شرکت معاونین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان استاندارد، انجمن علمی ارگانیک و قطب علمی ارگانیک و همچنین تعدادی از معاونین تخصصی وزارت جهاد کشاورزی، برگزار شد،

سیاست گذاری و حمایت از تولید محصولات ارگانیک و همچنین تهیه و تدوین دستورالعمل‌های تولید، توزیع و عرضه محصولات ارگانیک در زیربخش‌های تولیدات باغبانی، زراعی، دامی و شیلاتی و منابع طبیعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برچسب ها

آب و منابع طبیعی، اخبار برگزیده، ارگانیک، جهاد کشاورزی، جهادکشاورزی، محصولات ارگانیک، منابع طبیعی، کشت ارگانیک