پورابراهیمی داورانی مطرح کرد:

تداوم قاچاق کالا درصورت عدم ارتقای کیفیت کالای تولید داخل

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت:با وجود جمع آوری کالای قاچاق،اگر تولید کالایی که از کیفیت پایین برخوردار است ادامه یابد، پدیده قاچاق کالا به روش های مختلف نیز تداوم می یابد.

 خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی درخصوص مقابله با قاچاق کالا گفت:درکشور قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تصویب رسیده،البته منظور از جلوگیری از ورود کالای قاچاق در بازار،حذف کالاهای خارجی در بازار نیست.

نماینده مردم کرمان و راور درمجلس شورای اسلامی،افزود:بایدکالاهای خارجی که تحت نظارت و ازطریق مبادی رسمی با پرداخت تعرفه قانونی، وارد کشور شده در بازار باقی بماند.

پورابراهیمی داورانی،افزود:منظور از مبارزه با کالای قاچاق این است که کالاهایی که تعرفه و عوارض آنها پرداخت نشده و بعضاً تاریخ مصرف گذشته است،از بازار جمع آوری شود.

تدوام تولید کالای بی کیفیت یعنی میدان دادن به قاچاقچیان کالا

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود: کالاهای خارجی باکیفیت که از مبادی رسمی وارد کشور شده، می تواند زمینه ایجاد فضای رقابتی را در کشور فراهم کند و براین اساس تولیدکنندگان داخلی تلاش کنند کیفیت کالا را ارتقا دهند.

پورابراهیمی داورانی،تصریح کرد:یکی از راهکارهای تاثیرگذار در مبارزه با کالای قاچاق،ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و متناسب شدن قیمت است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود جمع آوری کالای قاچاق، اگر تولید کالایی که از کیفیت پایین برخوردار است ادامه یابد، پدیده قاچاق کالا به روش های مختلف نیز تداوم می یابد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استفاده حداکثری از توان تولید داخلی، افزایش تولید داخل، تولید داخل، تولید داخلی، تولید داخلی محصولات کشاورزی، سازمان مبارزه با قاچاق کالا، قانون مبارزه با قاچاق کالا، قاچاق کالا، کمیسیون اقتصاد، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون اقتصادی مجلس