نیازآذری، تاکیدکرد:

افزایش تولید برنج نیازمند یکپارچه سازی اراضی

نماینده مردم بابل درمجلس با بیان اینکه نوسازی و یکپارچه سازی عواملی بر افزایش تولید برنج به شمار می آید،گفت:بهره وری تولید و افزایش تولیدات ارگانیک نیازمند استفاده از کودهای عالی است.

خانه ملت؛ حسین نیاز آذری درباره وضعیت تولید برنج در بابل،گفت:کشت دوم برنج در بابل صد در صد ارگانیک است و این درحالی است که با ترویج تولیدات ارگانیک قصد داریم در تولید برنج به سمتی می رویم که کمتر از سموم استفاده شود تا محصولات ارگانیک برمبنای تولید بهینه افزایش یابند.

وزارت کشاورزی فضایی را برای تجهیز،نوسازی و یکپارچه سازی اراضی جهت کشت برنج در کشور ایجاد کند

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بدیهی است که در دنیا محصولات ارگانیک طرفداران بسیاری دارند،تصریح کرد:تجهیز ،بهسازی و نوسازی،یکپارچه سازی اراضی کشاورزی باید در راستای کشت های برنج به نحو مطلوب درنظرگرفته شود؛بنابراین وزارت کشاورزی باید تلاش کند که این فضا برای کشت برنج درکشور لحاظ شود.

وی،ادامه داد:ما باید برای بهره وری تولید و افزایش تولیدات ارگانیک از کودهای عالی برای کشت محصول استفاده کنیم.

نیاز آذری،افزود:دولت باید خرید محصول کشاورز را تضمین بکند؛بنابراین باید محصول را دولت با نرخی از کشاورز خریداری کند که سود مناسبی برای کشاورز در برداشته باشد و سپس با یک برنامه ریزی جامع بازار برنج را تنظیم کند.

نماینده مردم بابل در مجلس ،یادآورشد: تنظیم بازار ،کوتاه کردن دست دلالان را نجر می شود و امری مناسب در صنعت کشاورزی به شمارمی آید؛بنابراین باید بازارهای تولید به مصرف ایجاد شود تا دراین راستا نیز خرید توافقی برنج از کشاورز به نحوی درست عملیاتی شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بابل بالاترین سطح تولید برنج را استان مازندران دارد،گفت:امسال خوشبختانه با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی،تولیدات مناسبی داشته ایم و این در حالی است کشاورزان امسال توانسته اند به موقع برنج را برداشت کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنج، برنج ایرانی، برنج شمال، برنج‎های وارداتی، تجارت برنج، توزیع برنج، کمیسیون عمران