بائوج لاهوتی مطرح کرد:

اصلاح روند اخذ مالیات نیازمند تقویت پایگاه اطلاعات مالی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف در زمینه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده، گفت: برای اصلاح روند اخذ مالیات و جلوگیری از فسادهای اقتصادی باید پایگاه اطلاعات مالی در کشور تقویت شود.

  خانه ملت؛ مهرداد بائوج لاهوتی درباره وضعیت اخذ مالیات گفت: باید پذیرفت در حال حاضر نیز روش سنتی در زمینه محاسبه مالیات اعمال می شود که این موضوع صحیح نیست.

نماینده مردم لنگرود مجلس شورای اسلامی،ادامه داد: با توجه به استفاده از بحث خوداظهاری برای محاسبه میزان مالیات بخشی از مودیان،می توان عنوان کرد احتمال خطا و تخلف در اخذ مالیات همچنان بالا است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه درسال های گذشته سازمان مالیاتی تلاش های مناسبی برای محاسبه مالیات داشته است، افزود:باید زمینه های فساد اقتصادی درجامعه بصورت کارشناسی و علمی جمع آوری شود.

حجم معاملاتی که درکشور بدون ارائه اطلاعات انجام می شود،بالا است

بائوج لاهوتی با بیان اینکه کارمندان و کارگران از مشاغلی هستند که مالیات را دقیق می پردازند،افزود: باید توجه داشت حجم معاملاتی که در کشور بدون ارائه اطلاعات انجام می شود بالا است و این موضوع یکی از دلایل اصلی بالا بودن میزان فرارهای مالیاتی در کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر موضوعات مذکور در بحث مالیات بر ارزش افزوده،نیز مسائل و مشکلاتی وجود دارد و در برخی اوقات منجر به اخذ مالیات مضاعف می شود.

این عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بی عدالتی در زمینه اخذ مالیات وجود دارد، افزود: برای اصلاح روند اخذ مالیات و جلوگیری از فسادهای اقتصادی باید پایگاه اطلاعات مالی در کشور تقویت شود ./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارتقای نظام مالی کشور، فساد اقتصادی، نظام مالیاتی، نظام مالیاتی کشور، کمیسیون برنامه، کمیسیون برنامه و بودجه