خبر

مسیر شما: اخبار افزایش سرانه مصرف لبنیات نیازمند فرهنگ سازی است
افزایش سرانه مصرف لبنیات نیازمند فرهنگ سازی است

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش سرانه مصرف لبنیات نیازمند فرهنگ سازی است، گفت: مصرف کننده یا کارخانه دار نیازمند دریافت یارانه برای تعیین نرخ مناسب برای لبنیات است.

خانه ملت؛ علاء الدین خادم درباره افزایش مصرف سرانه لبنیات درکشور،گفت: توزیع شیر در مدارس پیامدهای مثبتی برای سلامت جامعه درپی خواهد داشت؛زیرا در این دوره سنی بدن نیاز بالایی به مصرف لبنیات دارد.

نماینده مردم سپیدان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای جهان یارانه را به شکل های مختلف برای لبنیات در نظرمی گیرند،ادامه داد:در نظرگرفتن یارانه در بسیاری از کشورهای جهان به منظور تعیین نرخ لبنیات با نرخی مناسبی است تا در این راستا همگان بتوانند این محصول را تهیه و در سفره غذایی قرار دهند.

وی ادامه داد:برای تعیین نرخ مناسب برای لبنیات می توان به کارخانه دارها یارانه دهیم تا به این طریق شاهدکاهش هزینه تولید باشیم و یا از سوی دیگر می توانیم برای مصرف کننده نیز در این راستا یارانه درنظر بگیریم.

خادم،افزود:در سال های گذشته مصرف شیر در مدارس وضعیت مطلوبی داشت؛زیرا توزیع شیر درمدارس باید شامل یارانه شود،بنابراین بدیهی است شیر می تواند از پوکی استخوان به نحو مطلوب جلوگیری کند.

وی ادامه داد:با افزایش مصرف لبنیات نی توانیم کاری کنیم که محصول روی دست دامدار نماند؛زیرا ما نسبت به مصرف جهانی دراین راستا باید ارتقا پیدا کنیم.

نماینده مردم سپیدان درمجلس،افزود:زمانی که تولید محصول برای دامدار به صرفه نیست؛بدیهی است که شرایط اقتصادی دامدار را تحت الاشعاع قرار می دهد و این درحالی است که برداشتن یارانه از نهاده های دام وطیور هزینه تولید شیر را افزایش داده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش سرانه مصرف لبنیات نیازمند فرهنگ سازی است تا مردم با اثرات مثبت مصرف لبنیات بطور کامل آشنا شوند،یادآورشد:فرهنگ سازی در مصرف لبنیات باید از ارگان های همچون صدا و سیما،آموزش و پرورش،مدارس و رسانه ها آغاز شود./
 

نظر شما