مره صدق در دیدار با هیاتی از نمایندگان مجلس ایالتی آلمان :

انتقاد از سیاست های دوگانه غرب درباره دموکراسی و حقوق بشر

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در دیدار با هیاتی از نمایندگان مجلس ایالتی آلمان گفت:برخلاف بسیاری از کشورهای غربی که در راستای تامین منافع آمریکا گام برمی دارند، آلمان همواره از سیاست مستقل و معطوف به تامین منافع خود پیروی کرده است که این باعث شده تا نگاه سلطه جویانه و امپریالیستی به دیگر کشورها نداشته باشد.

خانه ملت؛ هیاتی از نمایندگان مجلس ایالتی آلمان با نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

بر اساس این گزارش ویلی وان اوین نماینده ایالت هسن در مجلس ایالتی آلمان و هیات همراه پیش از ظهر امروز یکشنبه 28 شهریور ماه 95 با سیامک مره صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

مره صدق در ابتدای این دیدار گفت: در حافظه تاریخی مردم ایران نسبت به کشور آلمان نقطه تاریک و منفی وجود ندارد و روابط دو کشور در زمینه های مختلف در طول تاریخ همواره از بهترین مناسبات در عرصه سیاست خارجی بوده است.

وی همچنین افزود: برخلاف بسیاری از کشورهای غربی که در راستای تامین منافع آمریکا گام برمی دارند، آلمان همواره از سیاست مستقل و معطوف به تامین منافع خود پیروی کرده است که این باعث شده تا نگاه سلطه جویانه و امپریالیستی به دیگر کشورها نداشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با انتقاد از سیاست های دوگانه غرب درباره دموکراسی و حقوق بشر گفت: در دوران تحریم های ناعادلانه علیه ایران حتی اقلام دارویی و درمانی نیز از مردم ایران دریغ گردید و اکنون که ایران پس از برجام به تمامی تعهداتش با حُسن نیت عمل کرده است، شاهد سستی آنها در عمل به تعهداتشان هستیم.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار گفت: اکنون که برخلاف تبلیغات سوء دشمنان به دنیا ثابت شد که مردم ایران، مردمی صلح طلب و اهل گفت وگو هستند فرصت مناسبی برای کشورهای دوست ایران نظیر آلمان برای گسترش مناسبات سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و تجاری فیمابین به وجود آمده که می بایست از آن به نفع مردم دو کشور بهره برداری کرد.

ویلی وان اوین نماینده ایالت هسن در مجلس ایالتی آلمان نیز در این دیدار گفت: مناسبات ایران و آلمان از پیشینه خوبی برخوردار است و این امر در رشد روزافزون، ارتباطات و همکاری های دو کشور بی تاثیر نبوده است.

وی در ادامه افزود: گسترش مناسبات پارلمانی میان مجلس ایران با مجالس فدرال و ایالتی آلمان در توسعه مبادلات دو کشور در تمامی عرصه ها نقش مهمی دارد.

نماینده ایالت هسن در مجلس ایالتی آلمان در پایان این دیدار گفت: مردم آلمان با داشتن تجربه تلخ گذشته در دو جنگ جهانی خواستار همکاری با کشورهایی مانند ایران برای کمک به تامین صلح و ثبات در منطقه و جهان هستند.
 

برچسب ها

اخبار برگزیده