منصوری مطرح کرد:

ازخودکفایی در توزیع برق تاصرفه جویی در هزینه های ارزی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به رونمایی از نخستین خط تولید مقره اتکایی ۴۰۰ کیلو ولت کشور در ساوه گفت: افتتاح مقره مذکور گام مهمی در راستای خود خودکفایی توزیع انتقال برق و صرفه جویی در هزینه های ارزی است.

 خانه ملت؛ محمدرضا منصوری با اشاره به رونمایی از نخستین خط تولید مقره اتکایی 400 کیلو ولت کشور در ساوه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: این مقره برای پست‌های خطوط فشار بالا۴۰۰ کیلوولت استفاده می شود و پیش از این برای تامین آن باید با صرف هزینه ارزی از خارج وارد کشور می شد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه افتتاح این مقره گام مهمی در راستای خود خودکفایی توزیع انتقال برق است، افزود:خطوط 400 کیلوولت تا 4 متر انتقال برق می دهد که باید عایق های نگه دارنده در این بین وجود داشته باشد،که جرقه ای رخ ندهد و این مقره افتتاح شده این وظیفه را انجام می دهد و افتتاح آن خبر خوبی برای صنعت برق کشور بود.

توسعه مقره می تواند نیاز بازار کشورهای مختلف را تامین کند

منصوری با تاکید بر اینکه با توسعه و حمایت از شرکت سازنده مقره مذکور حجم تولیدات،جوابگوی نیازهای داخلی خواهد بود، ادامه داد:با توسعه کار و تولید انبوه می توان نیاز بازار کشورهای مختلف را تامین کرد که این حجم صادرات تحولی در صنعت برق کشور ایجاد می کند.

وی با اشاره به سطح استاندار مقره اتکایی 400 کیلو ولت،یادآور شد:مقره ساوه تمامی آزمایشگاه های استاندارد وزارت نیرو توانیر را پشت سر گذاشته و سطح استاندارد تولید شرکت مطابق با استانداردهای جهانی IEC است.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد:افتتاح مقره 400 ولتی و توسعه آن گام مهمی در رشد اشتغالزایی ایفا می کند.

لازم به ذکر است؛نخستین خط تولید مقره اتکایی 400 کیلو ولت کشور دو روز پیش با حضور وزیرصنعت معدن و تجارت و استاندار مرکزی در ساوه رونمایی شد. /

برچسب ها

آمارهای برق ایران، اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اشتغال و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی، برق، برق رسانی، کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون صنایع و معادن مجلس