نیازآذری:

تشکیل سازمان عمران دریا و ساحل می تواند به آزادسازی سواحل کمک کند

نماینده مردم بابل در مجلس با تاکید بر اینکه تشکیل سازمان عمران دریا و ساحل می تواند به آزادسازی سواحل کمک کند، گفت: انتظار آن است دولت به ویژه استانداری ها در این زمینه سرعت عمل به خرج دهند.

  خانه ملت؛ حسین نیازآذری درباره ساماندهی و آزادسازی سواحل، افزود: با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر تشکیل سازمان عمران دریا و ساحل ضروری است که این سازمان در مراکز استان های همجوار با دریا تشکیل شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری تجاوزهای صورت گرفته به اراضی ساحلی، ادامه داد: در گذشته تجاوزاتی به ساحل دریا صورت گرفته لذا ضرورت ساماندهی برای آزادسازی سواحل بیش از گذشته احساس می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: برای آزادسازی سواحل دریا قانون به اندازه کافی وجود دارد تنها برای اجرایی شدن آن بایستی دستگاه های ذی ربط مانند فرمانداری، استانداری و متولیان دستگاه قضا وارد عمل شوند.

وی یادآور شد: ضرورت تشکیل سازمان عمران دریا و ساحل برای ساماندهی درست ساحل است تا این اقدام به گونه ای انجام شود که ساخت و ساز ها برای بهره مندی مردم از شرایط و امکانات رفاهی فراهم شود تا مردم نیز از منابع طبیعی به ویژه دریا استفاده درست کنند.

نیازآذری افزود: هنوز اقدامی در جهت تشکیل سازمان عمران و دریا صورت نگرفته و انتظار آن است دولت به ویژه استانداری‌ها در این زمینه تلاش زیادی انجام دهند در غیر این صورت هیچ ساحلی برای استفاده درست مردم باقی نخواهد ماند.

به گزارش خانه ملت، پیش از این دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تجاوز به حریم دریا افزود: متأسفانه در شرایط کنونی با این اقدامات جای خالی برای حضور مردم و گردشگران وجود ندارد و همه سواحل را دستگاه‌های دولتی گرفته‌اند از این رو در این رابطه باید برنامه‌ریزی و مطالعه صورت گیرد تا مشخص گردد که چگونه می توان مثلاً در ۲۰ سال آینده سواحل را آزاد کرده و زمینه برای حضور مردم و گردشگران در سواحل فراهم شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، سواحل از منظر قابلیت ها، سواحل فرصت ژئوپلیتیکی، مزیت های منطقه ای سواحل مکران، کشورهای ساحلی