نوری:

رونق تولید روغن با همکاری شرکت های دانش بنیان امکان پذیر است

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش تولید روغن با حضور شرکت های دانش بنیان امکان پذیر است،گفت:افزایش تولید روغن تا ۳۰۰هزارتن با تلاش وزارت جهادکشاورزی در سال های آتی عملیاتی شود.

  خانه ملت؛ سیدراضی نوری درباره وضعیت تولید روغن درکشور،گفت:ما با برنامه ریزی مناسب در بسیاری از محصولات کشاورزی توانسته ایم به خودکفایی برسیم؛بنابراین جا دارد که با یک برنامه ریزی اصولی تدابیری برای افزایش تولید روغن به عنوان یک محصول استراتژیک لحاظ شود؛زیرا این کالا جزو اقلام مهم برای مصرف غذایی درکشور به شمار می آید.

ورود شرکت های دانش بنیان و فارغ التحصیلان کشاورزی منجر به افزایش تولید روغن می شود

نماینده مردم شوش درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه جایگاه بسیار مناسبی در اقتصاد مقاومتی دارد،گفت:ورود شرکت های دانش بنیان و فارغ التحصیلان کشاورزی در راستای تولید بهینه روغن می تواند منجر به افزایش تولید با سیستم های نوین علمی شود.

وی،ادامه داد:با حضور فارغ التحصیلان کشاورزی در زمینه کشت روغن علاوه براشتغال زایی،می توان میزان تولید محصول روغن را که درعرصه جهانی که جزو محصولات بسیار مهم شناخته می شود را به نحوی افزایش داد که درآینده مانند دیگر محصولات کشاورزی به خودکفایی برسیم.

نوری،افزود:برای افزایش تولید روغن باید همگام با صنعت تولیدی روز روغن دراین کالا حرکت کنیم و این درحالی است که باید با بررسی اراضی مستعد کشت دانه های روغنی محقق شود؛بطور مثال کشت سویا در شمال و کلزا در جنوب کشور در نظرگرفته شده و کشور ظرفیت مناسبی برای تولید دانه های روغنی دارد؛اما باید درگام نخست با برنامه ریزی شرایط رسیدن به خودکفایی در این عرصه را مهیا کنیم.

وی ادامه داد:شرکت های دانش بنیان و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و درکنار ورود صنایع مرتبط با تولید روغن می توانند افزایش تولید روغن را با روش های علمی رقم بزنند که این امر بسیار می تواند در راستای تولیدات غذایی برای ما حائز اهمیت باشد.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش تولید به عنوان یک محصول استراتژیک باید در دستورکار قرار گیرد،یادآورشد: نزدیک به 40 هزارتن تولید روغن درکشور داریم و انتظار داریم این میزان به 300 هزارتن افزایش یابد تا ما در راستای تامین روغن کشور به وضعیت مناسبی برسیم./

برچسب ها

آب و منابع طبیعی، اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اشتغال و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی، اقتصاد دانش بنیان، برنج و روغن، توسعه دانش بنیان، دانش بنیان، روغن