امیری خامکانی در گفت و گو با خانه ملت:

با همکاری همه دستگاه ها و کشاورزان بازار جهانی پسته احیا می شود

نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما خیلی راحت می توانیم بازار جهانی پسته را به نفع خود احیا کنیم که لازمه آن همکاری همه دستگاه ها و کشاورزان است.

  خانه ملت؛ حسین امیری خامکانی با بیان اینکه شهرستان زرند در تب و تاب جمع آوری پسته است افزود: پسته یکی از محصولات استراتژیک کشور و شهرستان زرند است.

وی در خصوص قیمت پسته گفت: همکاری و همدلی بین مسئولان، کشاورزان و تعاونی ها باید باشد تا قیمت پسته افت نکند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در خانه ملت تصریح کرد: با توجه با چالش اقتصادی که در کشور به وجود آمده پسته نیز همانند همه بخش ها دچار چالش اقتصادی شده است.

امیری با اشاره به اینکه آمریکا برنامه های را برای گرفتن بازار جهانی پسته دارد افزود: در دوران تحریم بازار پسته ما متضرر شد و آمریکا رقیب سرسخت ما در پسته، تولید پسته خود را در این چند سال افزایش داد.

وی بیان کرد: از دولت خواسته ایم که 500 میلیارد تومان نقدینگی برای خرید پسته تامین کند.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از دولت خواسته ایم که ۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی برای خرید پستی تامین کنند تا خرید و فروش پسته به واسطه گری نیفتد.

امیری با اشاره به هفته دفاع مقدس و با بیان اینکه امیدواریم که در این هفته بتوانیم یادآور دوران دفاع مقدس و از خود گذشتگی های شهدا باشیم، ادامه داد: به برکت ایثارگری تجربه دفاعی بالایی را در کشور داریم و با الگو گرفتن از دفاع مقدس امنیت خوبی داریم که این امنیت زبان زد دنیاست.

برچسب ها

اخبار برگزیده، برداشت پسته، دفاع مقدس، قیمت پسته، پسته