کیان پور:

دولت ها در خروج مسکن از رکود کارنامه قابل قبولی ندارند

عضو کمیسیون عمران مجلس،با انتقاد از وضعیت کنونی بازار مسکن،گفت: ناتوانی دولت در عرضه مسکن برای ساماندهی تقاضا در این بازار کارنامه قابل قبولی در این حوزه رقم نخواهد زد.

 خانه ملت؛ مجید کیان پور با اشاره به وضعیت کنونی بازار مسکن و رکود موجود در آن، گفت: بازار مسکن درحال حاضر در رکود بی سابقه ای قرار گرفته که با سیاست های فعلی بهبود نخواهد یافت.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه برای بهبود وضعیت بازار مسکن باید سالانه 800 تا یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود،افزود:درحال حاضر فاصله بسیاری میان عرضه و تقاضای مسکن در جامعه وجود دارد که نتیجه آن رکود فعلی بازار مسکن است.

مسکن باید از حیطه کالای سرمایه ای خارج شود

این نماینده مردم در مجلس دهم،با تاکید بر اینکه مسکن باید از حیطه کالای سرمایه ای خارج و در سبدکالای مصرفی قرار بگیرد،تصریح کرد: سیاست گذاری های نادرست به پررنگ تر شدن مشکلات موجود در بازار مسکن دامن زده است.

وی با بیان اینکه دولت برای بهبود وضعیت بازارمسکن باید نسبت به تولیدواحدهای مسکونی متناسب با درآمد اقشار مختلف جامعه اقدام کند،افزود:ساخت خانه باید برای دهک های مختلف جامعه در دستورکار قرار بگیرد تا قدرت خرید کم افراد مانع از خانه دار شدن آن ها نشود.

تنها راه جلوگیری از افزایش قیمت مسکن افزایش ساخت و ساز است

کیان پور با تاکید براینکه بعید است تا دو سال آتی بازار مسکن افزایش قیمتی را تجربه کند،گفت: تنها راه جلوگیری از افزایش قیمت مسکن افزایش ساخت و ساز آن و همچنین خروج مسکن از حیطه کالای سرمایه ای است.

وی ادامه داد: ارایه تسهیلات مسکن درصورتی که همسو با توان مالی افراد جامعه و همچنین درنظرگرفتن بازپرداخت طولانی برای آن مثمرثمر خواهد بود.

این نماینده مردم درمجلس دهم،تصریح کرد:دولت برای کمک به بازار مسکن باید سازوکاری را اتخاذ کند که تنها 30 درصد درآمد افراد جامعه صرف خرید خانه شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وضعیت کنونی بازار مسکن نشان از ناموفق بودن سیاست ها در این حوزه دارد،گفت: دولت باید با افزایش تولید مسکن و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا به تنظیم بازار اقدام کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اوراق تسهیلات مسکن، بازار مسکن، تسهیلات مسکن، خروج بازار مسکن از رکود