رضایی:

تشریح نشست کمیته هسته ای درخصوص گزارش برجام

عضو کمیته هسته ای مجلس با بیان اینکه گزارش برجام تا دوهفته دیگر به کمیسیون امنیت ارائه می شود، گفت: قرار است نشست تخصصی این کمیته با رئیس سازمان انرژی اتمی، مسئولان بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برگزار شود.

 خانه ملت؛ محمدابراهیم رضایی در تشریح جلسه امروز (دوشنبه، 12مهرماه) کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند آماده سازی گزارش برجام در این کمیته، گفت: هنوز گزارش نهایی تدوین نشده و در جلسه کمیته محورهای گزارش را مشخص کردیم که متن گزارش براساس آن تنظیم شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه محورهای گزارش بر اساس مصوبات مقام معظم رهبری که طی 9 بند ارائه شد شکل گرفته، افزود: گزارش نحوه اجرای برجام ازسوی کمیته هسته ای بر اساس بازدیدهای اعضای این کمیته، نشست های تخصصی، گزارش وزارت خارجه و گزارش دستگاه ها خواهد بود.

وی افزود: اجرای برجام در برخی قسمت ها نواقصی دارد، همچنین وضعیت تحریم ها و نحوه تبادل پولی و بانکی با خارج از کشور از دیگر مواردی است که لازم دانستیم با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نیز جلساتی برگزار کنیم.

رضایی ادامه داد: همچنین در راستای بازدید که اعضای کمیته هسته ای مجلس از تأسیسات هسته ای اراک، فردو و نطنز داشتند قرار شد جلسه ای نیز با رئیس سازمان انرژی اتمی داشته باشیم تا برخی مباحث به صورت جزئی، دقیق و فنی بررسی شود که احتمالا هردوی این جلسات در روز چهارشنبه همین هفته انجام شود.

وی همچنین با اشاره به این مطلب که احتمالا گزارش کمیته هسته ای دو هفته دیگر به کمیسیون ارائه شود، تأکید کرد: از سوی دیگر بازدید از UCF اصفهان نیز در دستورکار قرار دارد که تلاش می کنیم در فرصت باقیمانده صورت گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بعد از اتمام تدوین گزارش، در دستورکار کمیسیون قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: در تهیه گزارش دقت و جامع بودن مدنظر است و حاضر نیستیم به خاطر ظرف زمانی، گزارش با نواقص به کمیسیون یا صحن علنی ارسال شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)