وقف چی:

موانع صادرات مرکبات در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی شد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از بررسی موانع صادرات مرکبات در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: موانع موجود برای صادرات مرکبات با تدابیری میان دولت و مجلس برطرف شود.

 خانه ملت؛ علی وقف‌‌چی در تشریح جلسه امروز کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با مسئولان استان مازندران،گفت: بحث محدودیت‌های گمرکی در صادرات از جمله دستور کارهای این جلسه بود که با محوریت سرعت بخشیدن به صادرات مرکبات بررسی و در نهایت مقرر شد که صادرات در این عرصه سرعت بگیرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش خصوصی در عرصه صادرات پررنگ‌تر شود، تصریح کرد: در این جلسه مواردی همچون تربیت تجار، رعایت استانداردها در باقیمانده‌های دارویی، سموم و کود شیمیایی از موضوعاتی بود که مطرح و در راستای بهبود آن مقرر شد اقدامات بهینه‌ای درنظر گرفته شود.

وی ادامه داد: اعطای تسهیلات ارزان قیمت به تولیدکننده و صادرکننده، تسهیل و تسریع فروش محصولات کشاورزی از مرزها، گنجاندن انواع میوه‌ها در سبد غذایی ایرانیان، استفاده از تجربه کشورهای موفق در زمینه صادرات و تبادلات کالا به کالا از موضوعات دیگری بود که در این جلسه مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، یادآور شد: ما در بحث تجارت نیازمند مدیریت کلان کشوری هستیم تا بتوانیم در راستای مدیریت تولید، نگهداری، فروش و صادرات نه تنها به طریق منسجم حرکت کنیم بلکه بتوانیم تصمیم‌گیری‌های کلانی را در راستای بهبود وضعیت صادراتی محقق کنیم.

برچسب ها

آب و منابع طبیعی، اخبار برگزیده، بیمه محصولات کشاورزی، تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تولید داخلی محصولات کشاورزی