امینی فرد، تاکیدکرد:

تمام کالاهای دارویی و غذایی باید شناسنامه دار شوند

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تمام کالاهای دارویی و غذایی باید شناسنامه دار شوند، گفت: برخورد حاکمیتی با عوامل کالاهای قاچاق غذایی و دارویی باید اعمال شود.

  خانه ملت؛ محمدنعیم امینی فرد درباره وجود کالاهای قاچاق دارویی و غذایی در کشور، گفت: وزارتخانه های بهداشت و درمان، صنایع ، معادن و تجارت و سازمان استاندارد باید در راستای شناسه دار کردن کالاهای غذایی و دارویی تلاش های ویژه ای را تدارک ببینند و در صورت رویت این گونه کالاهای قاچاق باید سریعا اقدامات قانونی در این راستا تمهید شود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو با جدیت به وضعیت کالاهای قاچاق دارویی و غذایی ورود کند، تصریح کرد: اگر خلاء قانونی در این راستا وجود دارد مجلس آمادگی دارد این خلا را پس ازبررسی مرتفع کند .

امینی فرد افزود: مردم باید آگاهی داشته باشند که هرگز کالاهای بدون مجوز را مصرف نکنند زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد این کالاها حتی اگر به طریق صحیح تولید شده باشد در سیستم انتقال در شرایط صحیح وارد کشور شده باشند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تمام کالاهای دارویی و غذایی باید شناسنامه دار شوند، یادآورشد: کالاهای قاچاق دارویی و غذایی نباید در چرخه مصرف قرار گیرند و درصورت رویت باید سریعا معدوم شوند زیرا این امر سلامت شهروندان را به خطر می اندازد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تولید و صادرات دارو، قاچاق دارو، هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، کمیسیون بهداشت، کمیسیون بهداشت مجلس