صفاری نطنزی:

همکاری های ایران و اروپا در حوزه های تحقیقاتی و پزشکی مطلوب است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه در شرایط کنونی همکاری های هسته ای میان ایران و اروپا در حوزه های تحقیقاتی و پزشکی مطلوب است، گفت: گروه ۱+۵ در برجام متعهد شدند که تمام اقدامات را برای توسعه صنعت صلح آمیز هسته ای در کشورمان صورت دهند.

 خانه ملت؛ مرتضی صفاری نطنزی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته میان ایران و کشورهای اروپایی برای ساخت بزرگ ترین بیمارستان هسته ای در منطقه، گفت: به طور حتم این پروژه دارای اهمیت بسیار و استراتژیک برای جمهوری اسلامی است و می تواند آثار مثبتی را برای کشورمان به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: توافق هسته ای بر لزوم همکاری و همراهی کشورهای اروپایی با ایران برای توسعه حوزه های مختلف هسته ای تأکید کرده و امروز شاهد هستیم که کشورهای اروپایی اقدامات مثبتی را در این عرصه صورت دادند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی همکاری های هسته ای میان ایران و اروپا در حوزه های تحقیقاتی و پزشکی مطلوب است، افزود: گروه 1+5 در برجام متعهد شدند که تمام اقدامات را برای توسعه صنعت صلح آمیز هسته ای در کشورمان صورت دهند.

صفاری نطنزی ادامه داد: مسئولان سازمان انرژی اتمی در چند ماه اخیر با برخی از کشورهای اروپایی از جمله اتریش برای ساخت بیمارستان هسته ای مذاکره کردند و آن ها برای این نوع همکاری های استقبال کردند.

صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی از ساخت بیمارستان هسته‌ای خبرداد و گفته است که پروژه ساخت بیمارستان هسته‌ای تأمین مالی شده و با یک شرکت اتریشی در حال امضای قرارداد هستیم، همچنین در تفاهم‌نامه با وزارت بهداشت و شهرداری تهران قرار شده که در ماه‌های آینده شاهد کلنگ‌زنی بیمارستان هسته‌ای در بوستان ولایت باشیم./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انرژی اتمی، کمیسیون امنیت، کمیسیون امنیت ملی