کوچکی نژاد تاکید کرد:

نگهداری در سردخانه و تولید کنسانتره راهکار استفاده از ظرفیت بالای مرکبات کشور

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به لزوم نگهداری مرکبات در سردخانه ها،گفت:مرکبات با توجه به حجم بالای تولید می تواند تبدیل به کنسانتره و آبمیوه شود،زیرا فرآورده شدن محصول به معنای افزایش ارزش افزوده است.

  خانه ملت؛ جبار کوچکی نژاد درباره وضعیت تولید مرکبات درکشور، گفت:کشور ظرفیت تولید مرکبات با توجه به موقعیت جغرافیایی کشورمان در سطوح بالا را دارد؛بنابراین باید پس ازچیدن محصول از باغات سریعا این محصولات به سردخانه ها منتقل شوند تا سپس محصول با کیفیت بهینه وارد بازار مصرفی صادراتی یا داخلی شود.

لزوم برنامه ریزی برای خارج شدن بازار مرکبات از شیب تند و رسیدن به قیمت متعادل

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه ریزی برای خارج شدن بازار از شیب تند و رسیدن به قیمت متعادل در شرایط کنونی امری الزامی است،تصریح کرد:می توان از ظرفیت های استان های دیگر برای ذخیره سازی مرکبات در صورت نیاز استفاده کرد.

وی،ادامه داد:مرکبات با توجه به حجم بالای تولید می تواند تبدیل به کنسانتره و آبمیوه شود،زیرا فرآورده شدن محصول به معنای افزایش ارزش افزوده است.

کوچکی نژاد،افزود:نرخ خرید از کشاورز تا فروش در بازار متفاوت است؛بنابراین دولت باید در این راستا با قاطعیت ورود کند و ازهمین رو بخش خصوصی،اتاق تعاون و تعاونی های روستایی می توانند با ورود به صنعت کشاورزی بازار محصولات کشاورزی را تنظیم کنند و بدیهی است این امر نیازمند اراده جدی است.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس،یادآورشد:ظرفیت تولید مرکبات درکشور بالا است،بنابراین باید برای استفاده بهینه از ظرفیت تولید مرکبات باید تمهیدات اصولی تدارک دیده شود تا بتوان مرکبات را به نحو کارشناسی شده به بازار فروش انتقال داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، سردخانه و انبارهای مدرن، کمیسیون آموزش