صفری خبر داد:

مجلس پیگیر طرح دوفوریتی برای رفع ایرادات قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

عضو هیات رییسه فراکسیون شاهد با تاکید بر پیگیری طرح دوفوریتی از سوی نمایندگان برای رفع ایرادات قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، گفت: تصویب این طرح هیچ بارمالی برای دولت ندارد.

  خانه ملت؛ احمد صفری با تاکید بر تعیین تکلیف قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران درمجلس، گفت: قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران درطول برنامه پنجم توسعه به صورت آزمایشی اجرا شد که خوشبختانه مجلس این قانون را در طول بررسی لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه ای کشور به شکل دائمی تصویب کرد، هرچند که در لایحه برنامه ششم توسعه، دولت این قانون را مطرح نکرد و هیچ برنامه ای هم برای دائمی کردن نداشت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بی‌توجهی به جامعه ایثارگران درطی چند سال گذشته مشکلات بسیاری را برای آنها به وجود آورده است، افزود: از سوی دیگر بنیاد شهید و امور ایثارگران هم هیچ تعهدی نسبت به جامعه ایثارگری و خانواده شهدا نداشته و طبق برخی اخبار مطرح شده مبنا را برحذف قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در برنامه ششم قرار داده بود.

وی با بیان اینکه به اعتقاد بنیاد شهید و امور ایثارگران قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای دولت دارای بارمالی بوده وهزینه بر است، تصریح کرد: به طورحتم این قانون هیچ هزینه ای برای دولت نداشته و بنیاد شهید باید از بودجه این نهاد برای خدمات رسانی بهتر و بیشتر برای ایثارگران استفاده کند، هرچند که درحال حاضر هزینه های بسیاری در این نهاد صورت می گیرد که هیچ اعتراضی به این هزینه های بی علت این نهاد از طرف هیچ مسئولی صورت نمی گیرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با یادآوری اینکه قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران هیچ هزینه ای برای دولت ندارد، گفت: مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران به جای طرح چنین مسائلی باید از افزایش هزینه های اضافی این نهاد جلوگیری کنند، بنابراین باید تاکید کرد که مسئولان بنیادشهید اگر با مشکلات خانواده شهدا و جامعه ایثارگری آشنا بودند هیچ گاه پیشنهادهایی مبنی بر حذف قانون و ایراد و اشکال به طرح نمایندگان دراین زمینه ارایه نمی کردند.

وی با بیان اینکه در طرح نمایندگان درخصوص قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، اشکالات و ایرادات قانون فعلی موردبررسی قرار می گیرد، گفت: مجلس منتظر لایحه دولت نمی ماند و با همین طرح اشکالات قانون فعلی را مرتفع می کند.

عضو هیات رییسه فراکسیون شاهد درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان تعیین تکلیف ایرادات قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را به صورت طرح دو فوریتی درمجلس پیگیری می‌کنند، افزود: مواد موجود در این طرح بر گرفته از همان موادی است که درحال حاضر در قانون دائمی وجود دارد ضمن اینکه در این طرح به عنوان مثال امتیازات تعلق گرفته در جانباز 25 درصد به جانباز 10 درصد نیز تعلق گیرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگران، خدمات درمان ایثارگران، قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران