دکتر لاریجانی در بدو ورود به اصفهان مطرح کرد:

آماده سازی سند آب برای حل مشکل آب در کشور

رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش وارد فرودگاه اصفهان شد.

 خانه ملت؛ دکترعلی لاریجانی امروز (شنبه 8 آبان) در سفر یک روزه به استان اصفهان دقایقی پیش وارد فرودگاه اصفهان شد و مورد استقبال نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی اصفهان از جمله استاندار، فرماندار، جانشین سپاه صاحب‌الزمان و رئیس اطلاعات استان اصفهان قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در آستانه تصویب برنامه ششم توسعه قرار داریم، گفت: باید از این فرصت استفاده کرد تا با سفر به استان‌های مختلف کشور نظرات مختلف مسئولان استانی را برای حل مشکلات مناطق مختلف کشور جویا شویم.

دکتر لاریجانی افزود: اصفهان یکی از استان‌های پهناور کشور است و دارای ظرفیت‌های خوبی به لحاظ صنعتی است هرچند که مشکلاتی نظیر آب و مسائل محیط زیستی را نیز دارد.

وی با تأکید بر اینکه در برنامه ششم توسعه از نظرات مسئولان مختلف استان‌ها برای حل مشکلات مناطق مختلف استفاده می‌کنیم، تصریح کرد: برخی از استان‌ها مانند اصفهان دارای اولویت‌هایی هستند که مدیران استان‌ها باید به این اولویت‌ها توجه کنند.

وی با تأکید بر اینکه مشکل آب تنها اختصاص به استان اصفهان نداشته و بسیاری از استان‌های دیگر کشور نیز درگیر با خشکسالی هستند، گفت: باید قبول کنیم که رفع مشکل آب ظرف 20 سال آینده جزو اولویت‌های اصلی کشور است و برای حل مشکل آب باید به مسئله آبیاری تحت فشار توجه کرد و ما برای این موضوع بودجه مناسبی را در برنامه ششم توسعه در نظر گرفتیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاید سالی حدود 4 تا 5 هزار میلیارد تومان برای این موضوع سرمایه‌گذاری شود، تصریح کرد: انتقال آب، موضوع شیرین کردن آب، کشت‌های هدایت شده و بهبود روش‌های کاری در این زمینه باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد ضمن اینکه سند آب به عنوان یک سند مهم در حال آماده‌سازی است و باید به موضوع آب به عنوان یک مسئله ملی نگاه کرد./

برچسب ها

آب، آب شرب، اخبار برگزیده، بررسی جایگاه آب در برنامه ششم توسعه، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، سیاست های کلی برنامه ششم توسعه