باستانی خبرداد:

جلسه سه شنبه کمیسیون صنایع با حضور مسئولان گمرک

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه این هفته کمیسیون متبوع خود با حضور مسئولان گمرک برای بررسی واردات بی رویه خبرداد.

 خانه ملت؛ سعید باستانی درخصوص ضرورت جلوگیری از واردات بی رویه به کشور گفت:حجم واردات بسیار بالا است و به همین دلیل درجلسه روز سه شنبه کمیسیون مسئولان گمرک با حضور دراین نشست به سئوالات نمایندگان درباره قاچاق و واردات بی رویه و غیر ضروری پاسخ می دهند.

نماینده مردم تربت حیدریه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی،افزود:این جلسه در صورت برگزاری جلسات کمیسیون ها برگزار خواهد شد؛چراکه با توجه به جلسه رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت ممکن است جلسات کمیسیون ها تشکیل نشود که در این صورت بررسی این موضوع به بعد از تعطیلات یک هفته ای مجلس و سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه،موکول خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی،خاطرنشان کرد:واردکنندگان قانونی این کالاها حتما مجوز واردات خود را از نهادهای مربوطه دریافت کرده اند؛اما به هر صورت حجم مبادلات، تعرفه ها،بازار و تولیدکننده داخلی مجموعه ای است که باید درموضوع واردات دیده شود؛اما امیدواریم اخباری همچون واردات حجم زیادی از لاستیک فرغون یا دستمال مرطوب و برخی کالای غیرضرور که منتشر شده صحت نداشته باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، کمیسیون صنایع، کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون صنایع و معادن مجلس