خدابخشی با تشریح جلسه کمیسیون تلفیق برنامه ششم:

ایجاد مناطق آزاد تجاری-صنعتی منوط به تامین زیرساخت و دریافت تأییدیه امنیتی، نظامی و زیست محیطی شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با اشاره به دستورکار این کمیسیون گفت: ۲۷ صدم درصد از کل عوارض مربوط به قانون مالیات بر ارزش افزوده به توسعه ورزش همگانی، ورزش بانوان، توسعه زیرساخت های ورزشی در روستاها و مناطق عشایری و ورزش جانبازان و معلولان اختصاص پیدا کرد.

  خانه ملت؛ محمد خدابخشی با اشاره به دستورکار جلسه امروز (دوشنبه 10 آبان ماه) کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور گفت: در این جلسه ایجاد هر نوع منطقه آزاد تجاری-صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی منوط به تأمین زیرساخت های مورد نیاز و دریافت تأییدیه های لازم زیست محیطی، امنیتی و نظامی شد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: همچنین برای منطقه آزاد تجاری-صنعتی معرفی سازمان اداره کننده ای که توانمند باشد نیز یکی از الزامات خواهد بود و ضمنا محدوده ای که برای منطقه آزاد تجاری-صنعتی تعیین شد صرفا تا سقف هزار هکتار خواهد بود و برای منطقه ویژه اقتصادی نیز 200 هکتار تعیین شد.

وی افزود: قرار شد دولت برای تثبیت جمعیت در روستاها و ایجاد اشتغال به گونه ای برنامه ریزی کند که در سال امکان ایجاد اشتغال در حداقل 3 هزار روستا فراهم شود.

خدابخشی ادامه داد: از طرف دیگر شهرداری ها مکلف شدند جاده های ورودی و خروجی منتهی به شهرها را ساماندهی کنند که برای این کار شهرهایی که مرکز استان باشند تا 20 کیلومتر و شهرهای بزرگ تا 5 کیلومتر و سایر شهرها تا 2 کیلومتر ساماندهی خواهند شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در بند دیگری از برنامه مقرر شد 27 صدم درصد از کل عوارض مربوط به قانون مالیات بر ارزش افزوده به توسعه ورزش همگانی، ورزش بانوان، توسعه زیرساخت های ورزشی در روستاها و مناطق عشایری و ورزش جانبازان و معلولان اختصاص پیدا کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اشتغالزایی، ایجاد زیرساخت ها، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، تقویت زیرساخت ها، توسعه زیرساخت ها، زیرساخت ها، زیست محیطی، ضعف زیرساخت ها، مناطق آزاد، مناطق آزاد تجاری، مناطق آزاد تجاری و صنعتی، کمیسیون تلفیق