سلیمی تاکید کرد:

افزایش تولیدات ارگانیک نیازمند بودجه سالانه کاربردی

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه افزایش تولیدات ارگانیک نیازمند بودجه سالانه کاربردی است،گفت: اهداف سلامت تغذیه با تولید محصولات ارگانیک به نحو کارشناسانه ای عملیاتی می شود.

خانه ملت؛ اصغر سلیمی درباره تولید محصولات ارگانیک،گفت:محصولات ارگانیک نقش بسزایی در افزایش سرانه سلامت تغذیه کشور دارند؛بنابراین باید دراین راستا بودجه سالانه مناسبی برای افزایش تولیدات ارگانیک درکشور برطبق ظرفیت های موجود در این عرصه در نظرگرفته شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشتریان دنیای کشاورزی به دنبال محصولات ارگانیک هستند،تصریح کرد: اگر ما خواهان صادرات بهینه محصولات کشاورزی به کشورهای توسعه یافته هستیم؛باید محصولات ارگانیک را به نحوی به سمت خط تولید هدایت کنیم که همراه با تدوام تولید،جهت صادرات فراگیر باشد.

رسیدن به اهداف سلامت تغذیه با تولید محصولات ارگانیک

وی ادامه داد:صادرات محصولات کشاورزی با افزایش تولیدات ارگانیک به نحو منطقی تضمین می شود؛بنابراین بایدبا یک برنامه ریزی تولیدمحور کشت های محصولات ارگانیک را با رعایت استاندارهای بین المللی به نحوی عملیاتی کنیم که بتوان بازارهای صادراتی محصولات ارگانیک را به سادگی بدست بگیریم.

سلیمی افزود:اهداف سلامت تغذیه با تولید محصولات ارگانیک به نحو کارشناسانه عملیاتی می شود؛زیرا ظرفیت تولید ما در محصولات ارگانیک به حدی است که می توان خیار و گوجه فرنگی را در فصل زمستان در جنوب کشور تولید کرد،این امر نشان از قابلیت کشور در تولید محصولات کشاورزی دارد.

نماینده مردم سمیرم درمجلس با بیان اینکه بودجه سالانه برای کشت محصولات ارگانیک در نظر گرفته شود،گفت:برنامه ششم توسعه و ایجاد ردیف بودجه بر طریق نیازهای داخلی،از اولویت های است که باید در راستای تولید محصولات ارگانیک مدنظر قرار بگیرید.

عضو هیئت رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه محصولات ارگانیک در دنیا مشتری پایدار دارد،یادآور شد: رسانه ها و مطبوعات باید مردم را با مزایایی تولیدات ارگانیک کشاورزی آشنا سازند؛زیرا بدیهی است که اگر مشتریان خارجی از کیفیت محصولات ارگانیک ایرانی آگاهی داشته باشند؛بطورحتم محصولات ارگانیک ایرانی با نرخی منطقی و کارشناسی شده در بازارهای جهانی بفروش می رسد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارگانیک، بخش سلامت، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، سیاست های کلی برنامه ششم توسعه، محصولات ارگانیک، کشت ارگانیک