فلاحتی با اشاره به انتشار گزارش چهارم آژانس درباره اجرای برجام:

گزارش های آژانس درباره برجام، یک طرفه است

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: در شرایط کنونی آژانس، هیچ اقدامی برای نظارت بر عملکرد گروه ۱+۵ در اجرای برجام ندارد و گزارش های آژانس درباره برجام، یک طرفه است و تنها عملکرد ایران در این حوزه را نشان می دهد.

خانه ملت؛ فرهاد فلاحتی با اشاره به برنامه ریزی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای ارائه چهارمین گزارش از روند اجرای برجام، گفت: بر اساس توافق هسته ای، آژانس بین المللی انرژی اتمی باید در یک بازه زمانی مشخص، گزارشی را درباره روند اجرای برجام ارائه کند که گزارش چهارم نیز در راستای گزارش های قبلی خواهد بود.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه جمهوری اسلامی به تعهدات خود در اجرای برجام عمل کرده و این موضوع در سه گزارش قبلی آژانس مورد تأیید و تأکید قرار گرفته که این نشان دهنده رویکرد مثبت ایران در اجرای توافق هسته ای است.

وی ادامه داد: نکته قابل توجه و قابل تأمل در شرایط کنونی رویکرد کشورهای غربی دراجرای برجام و بی تفاوتی آژانس به این موضوع است، زیرا در شرایط کنونی این نهاد نظارتی و بین المللی، هیچ اقدامی برای نظارت بر عملکرد گروه 1+5 در اجرای برجام ندارد و گزارش های آژانس درباره برجام، یک طرفه است و تنها عملکرد ایران در این حوزه را نشان می دهد.

فلاحتی افزود: این در حالی است که بر اساس گزارش های واصله به ویژه گزارش اخیر مجلس، غربی ها نسبت به اجرای برجام متعهد نبودند و بخشی از توافق هسته ای از سوی این کشورها عملیاتی نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: به طور حتم نظارت بر اجرای برجام از سوی غربی ها به طی شدن درست این مسیر کمک شایانی می کند.

هماهنگ کننده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که گزارش چهارم این سازمان درباره برجام به زودی منتشر می‌شود./

برچسب ها

اثرات اجرای برجام در بخش صنعت، پتروشیمی و معدن کشور، اخبار برگزیده، انرژی اتمی، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)