ابراهیمی انتقاد کرد:

ایجاد خلاء جدی در عرصه ورزش با مهاجرت نخبگان ورزشی

نایب رییس کمیته تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است خروج نخبگان ورزشی، خلاء جدی در عرصه ورزش ایجاد کرده لذا مسئولان باید در برخورد با ورزشکاران از اعمال سلیقه شخصی خود پرهیز کنند.

 خانه ملت؛ علیرضا ابراهیمی با اشاره به مهاجرت بعضی از قهرمانان ورزش کشورمان و حضور در تیم های ملی سایر کشورهای دنیا، گفت: متاسفانه باید اذعان کرد مهاجرت چنین افرادی در عرصه ورزش خلاء جدی ایجاد کرده و حتی آینده ورزش کشور را با آسیب جدی مواجه می‌کند.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شاید برخی از ورزشکاران به دلایل شخصی علاقه مند به حضور در خارج از کشور باشند ولی دلایلی همچون توجه نداشتن به دغدغه‌های ورزشکاران، مشکلات معیشتی و درآمدی، برخوردار نبودن از بیمه پزشکی مناسب و غیره نیز می‌تواند تاثیر بسزایی بر شدت گرفتن این مهم داشته باشد.

وی با اشاره به ضرورت ارائه راهکار برای جلوگیری از بروز چنین رخدادهای تلخی در جامعه ورزش، ادامه داد: مسئولان حوزه ورزش باید با برنامه ریزی و ساماندهی ورزشکاران از خروج نخبگان ورزشی جلوگیری کنند.

عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه کشورهای خارجی به دلیل شناخت از ظرفیت ورزشکاران و قهرمانان ایرانی با آغوشی باز از آنها پذیرایی می‌کنند، افزود: برای پرورش یک قهرمان سالها زمان، انرژی و هزینه صرف می‌شود و زمانی که ورزشکار به مرحله شکوفایی می‌رسد متاسفانه به دلیل مورد توجه قرار نگرفتن از سوی برخی مسئولان به فکر مهاجرت از کشور می‌شود که جای تامل دارد.

نایب رییس کمیته «زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان» مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان باید در برخورد با ورزشکاران از اعمال سلیقه شخصی خود پرهیز کنند و به درستی به ورزشکاران بها دهند، خاطرنشان کرد: نخبگان ورزشی، منابع انسانی ایران سربلند محسوب می‌شوند لذا باید برای جلوگیری از چنین موضوعی تدبیر ویژه ای اندیشیده شود؛ به عنوان مثال حضور ورزشکاران ایرانی در مسابقات المپیک ریو برزیل و در قالب تیم ملی کشورهای دیگر نشان از توجه نداشتن به این امر است که آسیب بزرگی است./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تربیت بدنی، نخبگان