کمالی پور:

کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن ضروری است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس،با تاکید برضرورت کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن، گفت: کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن برای کمک به خانه دار شدن مردم ضروری است.

 خانه ملت؛ یحیی کمالی پور با اشاره به وضعیت فعلی بازار مسکن و رکود حاکم بر آن،گفت:برای خروج مسکن از رکود باید تقاضا و عرضه در این بخش با هم در تعادل باشند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تسهیلات دهی در بحث مسکن زمانی کارآمد خواهد بود که همسو با توان مالی اقشار مختلف جامعه باشد،افزود:درحال حاضر نرخ های بالای در نظر گرفته شده برای وام مسکن به خانه دار شدن مردم نمی انجامد.

سیاست گذاری ها در بحث مسکن مورد بازنگری واقع شود

وی با تاکید براینکه باید سیاست گذاری ها در بحث مسکن مورد بازنگری واقع شود،تصریح کرد:شاید تسهیلات دهی در بخش مسکن بتواند رونقی در این بازار ایجاد کند؛اما رقم های بالای نرخ سود وامها بی انگیزه شدن مردم برای اخذ این تسهیلات را در پی دارد.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه رقم تسهیلات مسکن درحال حاضر به غیر از یک مورد که به 8 درصد رسیده مابقی بیش از 15 درصد است،افزود:افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات مسکن هستند به طورحتم توان مالی پرداخت سود بالای تسهیلات را ندارند.

مجلس پیگیر کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن است

وی تاکید کرد:مجلس پیگیر کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن بوده و درصورت لزوم این موضوع با حضور وزیر راه و شهرسازی بررسی خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:تسهیلات دهی در بخش مسکن برای افزایش توان مالی مردم درجهات خانه دار شدن آن ها بوده،اما درحال حاضر رقم های بالای سود بانکی این مهم را به آرزویی برای متقاضیان خرید مسکن بدل کرده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اوراق تسهیلات مسکن، بخش مسکن، تسهیلات مسکن، نرخ سود، نرخ سود بانکی، کاهش نرخ سود بانکی