رضایی:

عضویت ایران در پروژه بین المللی گداخت هسته ای در شرایط پسابرجام

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: یکی از دلایل رغبت کشورهای غربی برای حضور ایران در پروژه ایتر، آمادگی و تجربیات متخصصان ایرانی در عرصه گداخت هسته ای و پلاسما است و قطعا حضور جمهوری اسلامی در این عرصه به پیشرفت محسوس این پروژه می انجامد.

 خانه ملت؛ محمدابرهیم رضایی با اشاره به سفر مدیرکل پروژه بین‌المللی گداخت هسته‌ای «ایتر» به ایران، گفت: عضویت ایران در این پروژه یکی از محورهای توافق هسته ای است و قطعا مشارکت جمهوری اسلامی در این حوزه بسیار با اهمیت است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مطالعات و تحقیقات کارشناسان کشورمان در بحث گداخت هسته ای و پلاسما، افزود: از آغاز انقلاب تاکنون تلاش های بسیاری در این عرصه از سوی متخصصان ایرانی صورت گرفت و خوشبختانه ایران در شرایط کنونی در این حوزه در جایگاه مناسبی قرار دارد.

وی ادامه داد: به نظر من یکی از دلایل رغبت کشورهای غربی برای حضور ایران در پروژه ایتر، آمادگی و تجربیات متخصصان ایرانی در عرصه گداخت هسته ای و پلاسما است و قطعا حضور جمهوری اسلامی در این عرصه به پیشرفت محسوس این پروژه می انجامد.

رضایی افزود: خوشبختانه توافق هسته ای، مسیر را برای افزایش مشارکت ایران در تحقیقات و مطالعات های بین المللی گشود و این عضویت ایران در پروژه ایتر یکی از این موضوعات است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به سفر و دیدار مدیرکل پروژه بین‌المللی گداخت هسته‌ای «ایتر» به مقامات کشورمان، افزود: این سفر با هدف بررسی زیرساخت ها و اقدامات ایران در عرصه گداخت هسته ای صورت گرفت.

مدیرکل پروژه بین‌المللی گداخت هسته‌ای «ایتر» پس از سفر به تهران، با اعلام حمایت از ورود ایران به این پروژه گفت: ایتر می‌تواند از نیروی انسانی و دیگر ظرفیت‌های ایران استفاده کند و فرصت دسترسی بیشتر این کشور به تکنولوژی و دانش نیز فراهم می‌شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، فعالیت هسته ای ایران، قضیه هسته ای ایران، کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی