آقاپور علیشاهی خبرداد:

کمیته اصلاح بانکداری در ایران تشکیل شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید در رابطه با سودهای بانکی اصلاح ساختاری انجام شود،گفت:کمیسیون اقتصادی طرح اصلاح نظام بانکی را تا پیش از پایان سال به صحن علنی خواهد فرستاد.

 خانه ملت؛ معصومعه آقاپور علیشاهی با حضور در غرفه خبرگزاری خانه ملت در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با بیان اینکه باید در رابطه با سودهای بانکی اصلاح ساختاری انجام شود،گفت:در کمیسیون اقتصادی مجلس،کمیته اصلاح بانکداری در ایران تشکیل شده است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی،افزود:در کمیته‌ای که در رابطه با امور بانکداری تشکیل شده،ترکیبی از اعضای بانک مرکزی،بانک‌های عامل،اتحادیه و اصناف و اعضای کمیسیون اقتصادی حضور دارند و همچنین افرادی از شورای امنیت،شورای قضایی و حتی حوزه علمیه قم هم به این کمیته دعوت شده‌اند.

وی افزود:در "کمیته اصلاح بانکداری در ایران" طرح مدونی تهیه خواهد شد که جایگزین قانون جاری امور بانکداری شده و یکی از نتایج بسیار خوب کمیسیون اقتصادی مجلس دهم قرار خواهد گرفت.

آقاپور تصریح کرد:بعد از چکش‌کاری‌های لازم درکمیسیون اقتصادی با این کارگروه،این طرح وارد صحن علنی خواهد شد و در صورت طی مراحل قانونی،سرلوحه امور بانکداری کشور قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه اولین هدف طرح مذکور،اصلاح سودها و درصدهای بانکی است،افزود:نزدیک کردن نرخ سود بانکی با نرخ تولید،تسهیلات لازم برای بنگاه‌های متوسط و کوچک،اصلاح روش‌های سپرده‌گذاری و جداسازی قوانین بانک‌های عملیاتی از بانک مرکزی موضوعاتی است که دراین کمیته به آن پرداخته می‌شود.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت:این طرح با هماهنگی‌های انجام شده با ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس و کارگروه‌ها به احتمال زیاد،حداکثر تا 3 ماه آینده یعنی تا پایان امسال به صحن علنی خواهد رسید./

برچسب ها

آسیب شناسی نظام بانکی، اخبار برگزیده، اصلاح سهمیه بانکها