کوچکی نژاد مطرح کرد:

لزوم افزایش مناطق حفاظت شده استاندارد

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت گونه های نادر جانوری بر لزوم افزایش مناطق حفاظت شده استاندارد و همچنین افزایش تعداد محیط بانان تاکید کرد.

خانه ملت؛ جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه برای حفاظت بهتر از گونه های نادر جانوری تعداد محیط بانان باید افزایش یابد، تصریح کرد: حفاظت بهتر و جلوگیری از انقراض گونه های نادر جانوری مستلزم افزایش تعداد محیط بانان است که این موضوع باید در لایحه حمایت از محیط بانان به صورت جدی دیده شود.
پلنگ ایرانی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه حمایت های اقتصادی و قانونی از محیط بانان کافی نیست، تصریح کرد: با بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی محیط بانان می توان گام های جدی در جهت بهبود وضعیت گونه های نادر جانوری برداشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید تلاش جدی برای حمایت از محیط بانان و رفع مشکلات حوزه حیات وحش داشته باشد، افزود: اگر در جهت حفاظت از گونه های نادر جانوری تلاش جدی و برنامه ریزی اصولی و درستی نداشته باشیم بدون شک در آینده ای نزدیک نسل آنها منقرض و تمامی این حیوانات را از دست خواهیم داد.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه خطر انقراض گونه های نادر جانوری باید جدی گرفته شود، بر لزوم افزایش مناطق حفاظت شده استاندارد برای جلوگیری از انقراض نسل گونه های نادر جانوری تاکید کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر گونه‌های نادر جانوری وضعیت مناسبی نداشته و با توجه به عوامل مختلف در معرض خطر انقراض قرار دارند؛ بهتر است برای جلوگیری از انقراض گونه های نادر جانوری نسبت به افزایش مناطق حفاظت شده استاندارد در کشور اقدام کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انقراض، توسعه پایدار، توسعه پایدار و تحرک اقتصادی، فراکسیون محیط زیست، محیط بان، محیط زیست