حسینی شاهرودی:

حفظ ثبات نسبی بازار ارز منوط به کنترل تورم است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهار رشد شدید تورم در راستای ایجاد ثبات نسبی در بازار ارز است، گفت: باید تدابیر لازم در تدوین بودجه و برنامه ششم توسعه لحاظ شود تا بازار ارز با شوک روبرو نشود.

خانه ملت؛ سیدحسن حسینی شاهرودی درخصوص نوسانات نرخ ارز،گفت:تجربه نشان داده در سال های گذشته قیمت ارز در اقتصاد و بازارهای داخلی تاثیر قابل توجهی داشته است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی،ادامه داد:قیمت ارز متاثر از مولفه های اقتصادی است،البته تجربه نشان داده دلایل سیاسی و فضای روانی جامعه بازار ارز را متاثر کرده است.

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود:براساس قانون کنترل بازار ارز توسط دولت،باید با لحاظ نظام ارزی شناور مدیریت شده انجام شود که بیانگر این است نرخ ارز نباید بصورت دستوری تعیین شود.

حسینی شاهرودی افزود:یکسان سازی نرخ ارز یکی از اهدافی است که دولت یازدهم روی این موضوع تاکید کرده؛اما این مهم تاکنون انجام نشده است.

وی گفت:مهار رشد شدید تورم در راستای ایجاد ثبات در بازار ارز است و در آینده نیز باید به این موضوع برای کنترل نوسانات بازار ارز توجه شود.

عضوهیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: با توجه به تاثیرات نوسانات بازار ارز در بازارهای دیگر باید تدابیر لازم در تدوین بودجه و برنامه ششم توسعه لحاظ شود تا بازار ارز با شوک روبرو نشود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار ارز، تورم، کمیسیون اقتصادی