وقف چی:

عدالت شغلی یکی از نیازهای اساسی کشور

سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: باید برای هر ایرانی در کنار کارت ملی،کارت اشتغال صادر کرد تا عدالت شغلی در کشور ایجاد شود.

 خانه ملت؛ علی وقف چی با اشاره به رسیدگی به وضعیت اشتغال جوانان درکشور بسیار جدی است،گفت:همه معترف هستند که کشور ما در جنگ تحمیلی با تمام کمبودها پیروز میدان بود و ما رمز این موفقیت را در میدان دادن به جوانانی می دانیم که وارد کارزار شده وجنگ را به پیروزی رساندند.

وی افزود: امروز سئوال اینجاست که آیا امروز مدیریت کشور و رفع مشکلات دشوارتر از دوران جنگ است؟ که ما اعتقاد داریم که این گونه نیست و مشکلات امروز سخت تر از دوران جنگ تحمیلی نیست،اما خلایی که در این زمینه وجود دارد،عدم توجه به جوانان است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی،خاطرنشان کرد: متاسفانه اکثر قریب به اتفاق کابینه دولت علی رغم شعارهایی که درباره جوانگرایی می دهند،دارای سنین بالا و بازنشسته هستند.

وی ادامه داد:دراین زمینه با دو مشکل مواجه هستیم که یکی از آن ها خلا قانونی و دیگری فرهنگ سازی است،اما امیدواریم جوانان را در مدیریت کشور سهیم بدانیم چرا که آن ها امیدهای امروز کشور هستند.

جوانان می توانند نقش اساسی در پیشرفت کشور داشته باشند

وقف چی همچنین درباه ضرورت تفکیک وزارت ورزش و جوانان از یکدیگر برای ساماندهی بهتر امور جوانان،تاکید کرد:ما اعتقاد داریم که باید وزارتخانه ای اختصاصی برای جوانان تشکیل شود که به تمام مشکلات آن ها به ویژه وضعیت اشتغال این قشر تحصیلکرده و فعال پرداخته و زمینه رفع نیازهای ابتدایی جوانان از جمله اشتغال،مسکن و ازدواج آن ها را فراهم کند.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید براینکه جوانان می توانند نقش اساسی در پیشرفت کشور داشته باشند،از ارائه طرحی در این زمینه به مرکز پژوهش ها ی مجلس خبرداد و گفت:در این طرح به اینکه اشتغال جوانان تامین شود و ممنوعیت به کارگیری مجدد بازنشستگان حتی در موارد استثناء در سطح وزرا و رئیس جمهور اجرایی شود، پرداخته شده و قرار است در کوتاه ترین زمان ممکن نشست های تخصصی و کارشناسانه آن برگزار شود.

برای هر ایرانی باید کارت اشتغال صادر شود

وی با تشریح ابعاد دیگر این طرح،خاطرنشان کرد:همچنین در این طرح برای هر فرد ایرانی یک شغل تعریف کرده ایم و همانطور که هرایرانی یک کارت ملی دارد، باید یک کارت اشتغال هم داشته باشد؛چرا که عدالت شغلی یکی از نیازهای اساسی کشور است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه عده ای با حضور در 20 هیئت مدیره شغل های زیادی را تصاحب کرده اند که باید جلوی آن ها گرفته شود تصریح کرد: امیدواریم با همکاری دیگر نمایندگان بتوانیم این طرح را به سرانجام برسانیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اشتغال و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی