حسینی کیا:

قطعات بی کیفیت چینی خودروهای تولید ملی را نابود می کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر ضرورت ممانعت از ورود قطعات بی کیفیت خودرو از چین، گفت: بیکاری قطعه سازان در نتیجه واردات قطعات بی کیفیت نتیجه ملموس بی توجهی به تولید داخل است.

خانه ملت؛ سیدجواد حسینی کیا با اشاره به نارضایتی های ایجاد شده در نتیجه واردات قطعات بی کیفیت خودرو،گفت:کمیسیون صنایع و معادن مجلس به این موضوع حساس بوده و دراین باره جلساتی با مسئولان مربوطه برگزار کرده است.

واردات قطعات بی کیفیت خودرو با روح اقتصاد مقاومتی در تضاد است

نماینده مردم سنقر درمجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه واردات قطعات بی کیفیت خودرو با روح اقتصاد مقاومتی در تضاد است،افزود: بیکاری قطعه سازان در نتیجه واردات قطعات بی کیفیت نتیجه ملموس بی توجهی به تولید داخل است.

تولیدات داخلی به مراتب بهتر از قطعات چینی بی کیفیت است

وی با بیان اینکه تولیدات داخلی به مراتب بهتر از قطعات چینی بی کیفیت است،تصریح کرد: با واردات قطعات بی کیفیت خودرو هزینه های مردم برای تعمیرات افزایش خواهد یافت.

این نماینده مردم در مجلس دهم،با تاکید براینکه مسئولان امر به جای اقدام به واردات قطعات بی کیفیت خودرو باید به ورود دانش فنی دراین زمینه اقدام کنند،افزود: توجه به تولید داخل و ارتقای کیفیت آن می تواند ثمرات مثبتی برای اقتصاد ما به همراه داشته باشد.

منافع ملی به هر موضوعی ارجحیت داشته باشد

وی با بیان اینکه برای وزارت صنعت،معدن و تجارت باید منافع ملی به هر موضوعی ارجحیت داشته باشد، منافع ملتصریح کرد:ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت یکی از راهکارهای بهبود وضعیت ساخت خودرو و قطعات آن است.

حسینی کیا ادامه داد:بستن درب های کشور به روی واردات کالاهای بی کیفیت یکی از راهکارهایی است که می تواند اقتصاد ما را به رشدی پایدار هدایت کند.

وی با تاکید براینکه برخی شرکت های خودروساز با واردات قطعات بی کیفیت منافع شرکت را بر منافع ملی ترجیح می دهند،گفت:پرداخت بدهی به قطعه سازان از سوی خودروسازی ها از واردات قطعات بی کیفیت ضروری تر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم،ادامه داد:باید با هرنوع نگاهی که به نفع منافع فردی است برخورد شود؛زیرا واردات قطعات بی کیفیت یا خودروهای فاقد استاندارهای لازم به کشور اقتصاد ما را تحت شعاع قرار خواهد داد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: دولت باید با در نظرگرفتن سیاست های کلانی درحوزه صنعت خودرو، ساماندهی این صنعت را در دستورکار خود قرار دهد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اولویت های منافع ملی، تولید داخلی، قطعات خودرو، منافع ملی، کمیسیون صنایع و معادن