گرمابی:

قطعات وارداتی خودرو از حداقل های استاندارد هم بی بهره اند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،انتقاد از واردات قطعات بی کیفیت خودرو، گفت: متاسفانه با توجه به بدهی های کلان خودروسازی ها به قطعه سازان و سایر تولیدکنندگان، واردات کالاهای بی کیفیت در جریان است.

 خانه ملت؛ حمید گرمابی با انتقاد از واردات قطعات بی کیفیت خودرو،گفت:حمایت از تولید ملی بر ضرورت ممانعت از واردات قطعات بی کیفیت خودرو تاکید دارد.

نماینده مردم نیشابور درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه واردات خودرو و قطعات بی کیفیت چینی مغایر اقتصاد مقاومتی است،افزود:درحالی که بدهی قطعه سازان کاهش نیافته واردات قطعات به صلاح اقتصاد نیست.

کالای وارداتی باید استانداردهای لازم را داشته باشد

این نماینده مردم درمجلس دهم،با تاکید براینکه درانجام هر نوع وارداتی باید استانداردها و شرایط لازم لحاظ شود،تصریح کرد:درصورتی که قطعه سازان داخلی توان تولید مایحتاج کشور را داشته باشند؛واردات توجیهی ندارد.

گرمابی با بیان اینکه باید افزایش کیفیت و بهره وری مدنظر خودروسازان ما قرار بگیرد،گفت: اگر تولیدات داخلی از استانداردهای روز برخوردار باشند؛ما حتی نیاز به واردات کالاهای باکیفیت نیز نداریم.

بدهی خودروسازان به قطعه سازان بیکاری کارگران بسیاری را رقم زده است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بدهی خودروسازان به قطعه سازان بیکاری کارگران بسیاری را رقم زده است، افزود: کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وارداتی که بیکاری کارگران ایرانی را رقم زده و تولید ملی را متضرر کند مخالف است.

وی با انتقاد از عملکرد خودروسازی ها درکشور،افزود: خودروسازی های ما باید به سمت و سویی حرکت کنند که بتوانند دانش روز را در تولیدات خود به کار ببرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم،با اشاره به ضرر سالیانه خودروسازی ها،تصریح کرد: سالانه 5 هزار میلیارد تومان زیان از سوی خودروسازی ها رقم هنگفتی بوده و مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.

گرمابی ادامه داد:متاسفانه با توجه به بدهی های کلان خودروسازی ها به قطعه سازان و سایر تولیدکنندگان،واردات قطعات بی کیفیت در جریان است.

وی افزود:خودروهای تولیدی در داخل از نازل ترین قطعات ساخته می شوند که ازهیچ ایمنی برخوردار نیستند.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:واردات در کشور باید با نگاه دقیقی همراه شود تا سرمایه های ملی برای کالاهای بی کیفیت هزینه نشود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استانداردها، خودروسازان، کمیسیون صنایع و معادن مجلس